ELTE vagy Pázmány Péter?

Figyelt kérdés
Jogot akarok majd tanulni és érdekel, hogy mennyire nehéz bekerülni. Hova könnyebb bejutni? Hol nehezebb diplomázni? És hogyan folynak az évek?
2015. júl. 9. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hova könnyebb bejutni? Jogon az államin központi ponthatár van..
2015. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kevés ösztöndíjas hely van, arra nagyon nehéz bekerülni mindkét helyen, az önköltségesre tavaly jóval alacsonyabb volt a ponthatár a Pázmányon. A Pázmányt jóval könnyebb elvégezni. Majd sokan jönnek azzal, hogy az Elte egy kalap szar, csak a nevéből és az utolsó vidéki egyetemen is ugyan olyan jó képzés van, de az igazság az, hogy sok munkáltató még mindig előnyben részesíti az Elte diplomát.
2015. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha meg akarsz bizonyosodni arról, hogy csak az ELTE-n szerzett diplomák számítanak, és érnek valamit, akkor üsd fel azoknak a nemzetközi ügyvédi irodáknak a honlapját, amelyek jelen vannak Magyarországon is, illetve nézd meg a legjobb magyar ügyvédi irodák honlapját is. Az eredmény egyhangú lesz: mindenki az ELTE-n végzett. Ez nem véletlen. Ahhoz, hogy ma valaki tudjon érvényesülni a jogban több nyelven kell beszélni, külföldön is több szemesztert el kell töltenie. Ehhez az ELTE nyújtja a legmegfelelőbb feltételeket. Ez az intézmény egyben megnyitja előtted Heidelberg, Göttingen... és sok neves európai egyetemi város kapuit is.


Én is ELTE-re jelentkeztem, szerintem nem lehetetlen megcsinálni a felvételit.

2015. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajajaj #3-as, más oka van ám annak, hogy mindenki az eltén végzett. 95'-ben alapították újra a jogi kart...
2015. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon nem volt mit újra alapítani, mert nem is volt Pázmány külön. Az ELTE-nek volt a régi neve, azelőtt pedig Budapesti Tudományegyetem volt, meg hasonlók. A jogászképzés ott folyt régen is az Egyetem tér 1-3.-ban. A mai Pázmány épületében pedig egy nyomda működött, meg egy könyvkiadónak volt a központja.


A vezető jogi irodákban pedig ha megnézed, akkor szembesülhetsz vele, hogy 2010-ben végzett ELTE-s jogászok is vannak. 1995-óta 20 év telt el. Azóta nem egy generáció fejezte be a Pázmányon a tanulmányait.

2015. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!