Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia érettségizők! Ti...

Emelt kémia érettségizők! Ti hogyan készültetek az érettségire?

Figyelt kérdés
Én jelenleg a Mozaikos könyvekből készülök illetve az Ötösöm lesz kémiából című könyvből. :) Ha az utóbbi könyvből végigcsinálom az összes számolást illetve megtanulom a Mozaikos könyvekből az elméletet, akkor jó eredményt érhetek el? :) Kicsit tartok a számolástól,de az teszi ki az érettségi nagy részét. Ti miből készültetek és milyen eredményeket értetek el? :) Milyen tanulási módszert alkalmaztatok? :) Pl. 1 nap megtanultatok x oldalt és megcsináltatok pár számolást? :)

2015. júl. 9. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Idèn érettségiztem emelt szinten kémiából, úgyhogy remélem tudok adni pár jó tippet/tanácsot.

Nekünk fakton a Villányi kémia könyvből kellett tanulnunk. Az általános kémia rész jól le van írva benne, érdemes belőle azt megtanulni. A szervetlen kémia szerintem elég rosszul van benne ebben a könyvben, én azt a Boksay könyvből tanultam meg (Boksay Zoltán: Szervetlen kémia) de sajnos ezt a könyvet már nem nyomtatják, esetleg antikváriumban vagy neten tudod megszerezni. Abban nagyon jól és részletesen le van írva a szervetlen kémia, jól meg lehet tanulni belőle és az érettségire is elég ami benne van. A szerves kémiát én jórészt a Mozaikos könyvekből (9-es és 10-es) tanultam, a Villányit is mellévettem. Én úgy tanultam, hogy mindig kiírtam az aktuális anyagot, az egyenleteket rengeteget írogattam hogy minél jobban rögzüljenek. A számolásokat is nagyon sokat gyakoroltam, jóreszt az Ötösöm lesz kèmiából példatárból. Az érettségi előtti nyaramat csak a számolási példák alapos begyakorlására szántam, kb ezer darab példát oldottam meg.(hozzá kell tenni, hogy nem ezen a nyáron kezdtem el a számolásokat, hanem előtte is és utána is csomót számoltam. Mikor olyan kedvem volt, megoldottam mindig egy-egy emelt szintű érettségit is elejétől a végéig. Ez nagyon fontos, azért hogy minél jobban megismerkedj az érettségi feladatok felépítésével és jellegével, másrészt így jól mérheted hogy mit tudsz, mi az amit még jobban kell gyakorolnod. Én a 2 év felkészülésem alatt folyamatosan tanultam itthon magamban, a fakultáción és magántanárnál is egyaránt. Az érettségin 80%-os eredményt értem el összesen.Mikor elkezdtem tanulni a kémiát én is tartottam a számolásoktól meg az elmélettől is, de ha sokat és becsületesen készülsz rá, simán menni fog :)

2015. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :) Gratulálok az eredményedhez! :)
2015. júl. 11. 22:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szívesen :D ès köszönöm :D
2015. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!