Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem egy budapesti...

Van esélyem egy budapesti egyetemen tanulni úgy, hogy szüleimtől nem kapok semmilyen anyagi támogatást?

Figyelt kérdés
Tehát maradna az, hogy ösztöndíjat szerezzek s főiskola mellett vállaljak munkát. Szerintetek ennek van köze a realitáshoz, illetve megvalósítható? Szeretnék kitörni s valami jobb jövőt magamnak, képesnek érzem magam!!

2015. júl. 11. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
elég sokan vannak szülői segítség nélkül,tehát nyilván nem lehetetlen
2015. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Van rá esélyed. Van például a szociális ösztöndíj, amit rászorulók kapnak, ott van a diákhitel is, aztán a tanulmányi ösztöndíj, ha jól tanulsz. Sok sikert! :)
2015. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha leírod, hogy milyen irányban szeretnél továbbtanulni, akkor azzal kapcsolatban is tudunk segíteni, lesz-e esélyed mellette dolgozni is.
2015. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Államilag támogatottra kb. hány pontot kell összegyűjtsek?
2015. júl. 11. 16:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Engem a média, marketing, illetve kommunikáció érdekelne.
2015. júl. 11. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
felvi.hu honlapon tudod megnézni a szakok listáját, melyik szakot melyik egyetemeken tudod tanulni, és a korábbi években milyen ponthatárok voltak az adott szakokra. Van pontszámító kalkulátor is, le van írva a pontszámítás, na meg az is, hogy egy-egy szakra milyen feltételekkel lehet bekerülni (emelt érettségi, miből kell érettségizni, van-e alkalmassági stb.).
2015. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket én is megtaláltam, kivéve azt, hogy előbbi évekbe melyek voltak a ponthatárok.

A referencia számít felvételinél?

2015. júl. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!