Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ingyenes szeptembertől...

Tényleg ingyenes szeptembertől a második szakma?

Figyelt kérdés
Mit tudtok erről? Most szeptembertől ingyenes? Ingyenes egyáltalán? Mert nekem valaki mondta, viszont a neten nemsokmindent találtam róla, hogy most ez igaz-e és pont most szeptembertől. :/

2015. júl. 13. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg. Én se találtam semmit, ezért írtam az oktatási hivatalnak. Ezt válaszolták:


Tisztelt ######!


A szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény

29. § (1) bekezdése kimondja:


Az állam által támogatott iskolai rendszerű szakképzésben – e törvény rendelkezéseinek figyelembevételével, függetlenül az oktatás munkarendjétől – ingyenes

a) a tanuló részére az első és második szakképesítésre történő felkészítés keretében az elméleti és a gyakorlati képzés a szakiskolai képzésben az első szakképesítés esetén öt, a második szakképesítés esetén három tanéven keresztül, az érettségi végzettséggel rendelkező tanulók esetén a szakközépiskolai képzésben szakképesítésenként három tanéven keresztül, valamint a szakképesítés-ráépülésre történő felkészítés az OKJ-ban előírt képzési időnél egy tanévvel hosszabb ideig,


25 éves kor betöltése után csak felnőttoktatásban tanulhat.


Képzések indulásáról információt találhat pl. a www.szakkepesites.hu (itt szakképesítésre és képzőkre egyaránt rákereshet!), a www.tanfolyam.hu valamint [link] web-oldalakon.

Jó tanulást kívánunk!


Üdvözlettel:


ÜGYFÉLSZOLGÁLAT

Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal

1085 Budapest,Baross u. 52.

web: www.nive.hu

2015. júl. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jaj segítsetek most nem értem, ha van egy érettségim meg egy szakmám, akkor is tanulhatok harmadik szakmát? és hány éveset? :/
2015. júl. 14. 13:41
 3/3 A kérdező kommentje:
bocsi, második szakmát akartam írni, nem harmadikat
2015. júl. 14. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!