Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőr szeretnék lenni és...

Rendőr szeretnék lenni és érdekelne, hogy milyen elvárások vannak? És milyen iskolákat tudnátok ajánlani továbbtanulás céljából?

Figyelt kérdés
Jövőre gimnáziumi érettségim lesz és a rendőr szakma megfogott. De nem a járőröző, irodában ülő, semmittevő része, hanem a kicsit komolyabb Pl: Nyomozó.

2015. júl. 13. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak úgy mondom, hogy a nyomozó munkája semmivel nem komolyabb az általad említetteknél. Bár én tisztnek tanulok, de egyértelműen a járőröké a legsokszínűbb, legváltozatosabb és egyben legnehezebb, legveszélyesebb munka. Szóval nem tudom mit értesz komolyabb alatt, de ha őket lenézed, akkor nincs is helyed a rendőrségnél. Elárulom egyébként, hogy az irodában ülő "semmittevők" közé tartoznak a nyomozók is, csak a filmekben és az NCIS-hez hasonló rendkívül valósághű sorozatok miatt gondolják azt az emberek, hogy milyen menő munkájuk van. Szinte az egész napjuk papírmunkából áll.

Rendészeti szakközépben és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi karán lehet rendőrnek tanulni.

2015. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pff. szerinted a járőrök semmit se tesznek? Ők végzik el a feladatok 90%-át. Ilyen hozzáállással légy szíves kerüld el messziről az állományt.


(A rendőr nem egy szakma hanem egy hivatás)

2015. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ilyen emberek ne legyenek rendőrök! Inkább akkor egy boltban a helyed árufeltöltőnek ha így lenézed őket!
2016. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!