Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlasz az...

Milyen szakot ajánlasz az egyetemen?

Figyelt kérdés
Valami informatikai úton szeretnék tovább menni. De fogalmam sincs, hogy milyen legyen. Mit ajánlasz? Esetleg el tudnád nekem magyarázni, hogy később evvel mit is tudok el érni ?

#egyetem #tanulás #adatbázis #oktatás #rendszer #mester #informatika #Modellezés és szimuláció #Komponens alapú programozás
2015. júl. 15. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Programtervező informatikus szakot, és kis rátermettséggel közel fél milliós fizetést.
2015. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Na, végre egy tökös gyerek, aki nem Pécsre akar menni szabadbőccsésznek! :D


Itt vannak a szakleírások, ha az infós terület érdekel:


[link]


Proginfót ELTE-n végezd, gazdinfót Corvinuson, vagy BGF-en, esetleg Szegeden, mérnökinfót csak a BME-VIK-en vagy a Neumannon (ÓE-NIK).


Mindhárom brutál nehéz, és mindhárommal el tudsz helyezkedni.


Esetleg gondolkozz el még a villamosmérnök képzésen (BME-VIK vagy Kandó, máshol ne). A villamosmérnök és a mérnökinformatikus tanterv nagyon hasonló, rengeteg az átfedés, a beágyazott rendszerek az egy az egyben ugyanaz; egyébként a modern villamosmérnöki képzés a nagy része műszaki informatika. Ha az infó mellett érdekel a villamosságtan, az elektronika, az automatika, a digitális technika, akkor a villamosmérnöki a neked való szak. Programozni C-ben és Assembly-ben kell, orrba-szájba.

Ja, elfelejtettem: villamosmérnökin kőkemény műszaki matek van :D :D

[link]

2015. júl. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Mérnökinformatika, szerintem abból jobb, mint a proginfo, mert sokkal több fajta irányba szakosodhatsz!


Utolsónak: Hagyjuk már ezt a BME sznobságot. Igen nagyon kiváló egyetem a BME, csak az a baja, hogy túlságosan elméleti a képzés. Én SZTE-re járok, egyik barátom meg BME-re és szoktunk erről beszélgetni, mit hogy tanítanak és tényleg, SZTE sokkal gyakorlatiasabb!


Amúgy meg nézd meg a magyar egyetemi rangsorokat informatikai képzésekre szűrve! Első helyen holtversenyben BME és SZTE áll!


Szóval kedves BME-sek, le kéne szállni a földre, nem ti fingjátok a passzátszelet!

2015. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ja a link lemaradt, bocsi!


[link]

2015. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. júl. 16. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Né'má, itt járt a pécsi szabad bölcsész lepontozni... ettől egyből piacképesebb lesz a diplomád!
2015. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!