Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy átlagos képességű diák,...

Egy átlagos képességű diák, aki gimnáziumban négyes ötös tanuló volt, el tudja-e végezni az orvosit?

Figyelt kérdés
Ez a diák én vagyok egyébként. Az érettségim is aránylag ezen a szinten van. Egy hármas csúszott be a matek. A többi jól sikerült.A két emelt is, bár a kémia az most nagyon nehéz volt. De mindenesetre meg lesz a pontom a Debreceni Egyetemre. Szeretnék még egy pár hasznos tippet is a tanulásra, mert már most eléggé meg vagyok ijedve a hatalmas mennyiségektől.Ne értsétek félre ezt akarom csinálni, de a gimi után ez akkor sem lesz semmi. Minden nap tanulni kell az biztos. Elég a 3 óra? Vizsgaidőszakban pedig 12-14? És természetesen mindenre bejárni is fontos és figyelni, jegyzetelni mint gimiben. Ez gondolom elég alap.A gyakorlatokrol nem is beszélve. Az meg biztosan kötelező is. Szerintetek így kivitelezhető lenne az elkövetkező 6 év? Azt is olvastam itt, hogy értve kell tanulni és nem szabad magolni csak az anatómiát. Mondjuk én eddig sem igazán magolva tanultam. De az a baj, hogy az általános és a középiskola is erre szoktatja rá az embereket. Például biosz fakton még könyvünk sem volt, csak azt kérte szó szerint számon a tanár amit órán lediktalt. Biztos máshol, máshogy van nem tudom. Szóval igencsak rá kell szokni a szelektáló tanulásra, amikor fel lesz adva vagy 3-4 ezer oldal két hétre.Ilyen mennyiségekre számítok, ennyi idővel.Azért érdeklődnék, hogy ti milyen módszerrel tanultok.

2015. júl. 16. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha tanul és nem lóg, akkor el. Az orvosihoz sem kell zseninek lenni, csak kitartónak és oda kell figyelni.
2015. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Miért ne tudná elvégezni?


Én anno minden évben 2-es 3-as voltam matematikából, 60%-os középszintű érettségit csináltam, ami elég gyatra! Fizikából is általában örültem, ha nem buktam, egyedül informatikából voltam jó!


Mérnökinfóra mentem és sikeresen meglett az első évem kb minden tárgya!

2015. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Csak nem TÁG-os vagy?
2015. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem.
2015. júl. 16. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Az a véleményem, hogy a nehéz egyetem nagyrészt nem a képességekről szól (ha ilyen helyre megvan a pontod, akkor eleve ezekkel rendelkezned kell). A legfontosabb dolog, hogy arra képes legyél, hogy vizsgaidőszakban a napod tanulással töltsd, leülj a fenekedre és 8+ órákat tanulj több hónapon keresztül. Orvosin ezen felül szorgalmi időszakban is sokat kell készülni.
2015. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Saavedro ***** válasza:
72%

Szorgalmi időszakban reggel 8tól este 7-ig, 8-ig bent vagy. Utána hazamész és 2-3 órát tanulsz. Ha korábban végzel, talán többet. Hétvégén is persze minden nap több órát.


Vizsgaidőszakban reggel felkelsz, nekiállsz tanulni, este lefekszel. Sajnos én rászoktam, hogy vizsga napján még hajnalban nézem át, amit nem tudok (ez mondjuk elég rossz, nem ajánlom).


Ennyi kell és min. egy 3as garantált :)

2015. júl. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2015. júl. 17. 07:00
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem értek azzal egyet, aki azt mondja, hogy ha bejutottál onnan már el lehet végezni. Mi anno 21-en kezdtünk a csoportban és 6-an maradtunk.

A kérdésedre válaszolva én teljesen átlagos képességű vagyok és simán csinálnom. Két dolog kell: szorgalom és lelkiismeret.

2015. júl. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Az orvosi szak nem követel zsenialitást csupán szorgalmat, tanulási képességet és persze bizonyos fokú alkalmasságot a pályára. Ha képes vagy leérettségizni és megfelelni a felvételi követelményeknek, akkor csak rajtad múlik.


Például a matematikus szakot viszont nem ajánlanám, mert az kicsit más jellegű, ott nem szorgalom kell, hanem logikai intelligencia elsősorban.

Szintén nem ajánlanám a zeneakadémiát hasonló alapon, mert oda se szorgalom, se magas intelligencia nem elég önmagában, hanem zenei tehetség kell.

2015. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Én egy szakközépből mentem ahol 3as tanuló voltam, se bioszt se kémiát nem tanultam , érettségire otthon könyvből készültem fel. Nyilván első évben meglepett a mennyiség főleg ilyen háttérrel de amit én tapasztaltam: Sokan jönnek nagyon jó nevű gimnáziumokból , végigmagolták a középiskolát és ezzel a taktikával egy hármas átlagot képesek kiizzadni néha egy egy bukással.

Én fizikával jöttem és képtelen vagyok magolni tehát próbálok mindent logikusan tanulni , főleg könyvből illetve ami ott nem világos angol netes forrásokból utána nézek. ( nekem az előadások teljesen haszontalanok )Így majdnem mindig 5.0 az átlagom , szóval én azt mondanám , hogy a logikus tanulás a hiedelmekkel ellentétben inkább előny. Kifejezetten láttam párszor milyen élvezettel szed szét egy egy vizsgáztató valakit aki kívülről megtanulta az anyagot de képtelen használni a fejét.


Az anatomiát szenvedés tanulni ezzel a mentalitással ez tény ( a legjobban annak a szigorlatnak örültem amikor vége lett ) De megkerülheted a problémát ha bemész konzultációkra állandóan esetleg soron kívül pár emberrel ha lehetőséged van rá. ( boncmesterrel kell összebarátkozni) Na ha tetemen tanulod akkor 1. kevésbé magolás 2. sokkal jobban megmarad és kipipáltad a felismerést is.


Még annyit hogy nálunk (SOTE) szelektálni nem érdemes az első két évben , harmadiktól már inkább. (ott kezdenek elszállni az oldalszámok )

2015. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!