Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem-régészet levelező...

Történelem-régészet levelező képzés van-e valahol? Ha nincs az SZTE történelem-régészet nappalis szakán milyen sűrűn vannak előadások és mennyire kötelező az óralátogatás?

Figyelt kérdés
Régészetre szeretnék jelentkezni jövőre. Azért lenne fontos ez a kérdés mert szeretnék dolgozni is. Mivel külhoni állampolgár vagyok ezért elsősorban itt vár munkalehetőség, szüleim nehéz begek.Minden nap pedig nem tudnék utazni ezért kellene a levelező.

2015. júl. 21. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem az SZTE-n is van levelező.


nappalin az előadások nem kötelezőek általában, szerintem mindet meg lehet csinálni elkért jegyzetből.


a szemináriumokra viszont be kell járni, ha jól összesűríted, kb. heti 2 nap szerintem elég rá.

2015. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.☺
2015. júl. 23. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nincs.


Az előadások látogatása nem kötelező, a szemináriumoké igen, háromszor hiányozhatsz. A 2. félévtől kezdve választanod kell két korszakot a háromból (őskor, középkor, népvándorláskor). Minden korszakhoz 3 kurzus tartozik egy félévben, 1 előadás és 2 szeminárium. Ezeknél nincs több időpont, nem tudod variálni az órarendedet, viszont általában tömbösítik őket. A többi régészes óra szinte kivétel nélkül mind előadás, azokon nem kötelező részt venned. Viszont ide jön még a töri minor, aminél már több szemináriumot kell teljesítened, viszont ott tudsz is választani az időpontok között.

2015. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szegeden nincs levelező, csak Miskolcon szokott néha lenni.Ezt onnan tudom, hogy most leszek másodéves régészeten az SZTE-n :)
2015. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Már a Miskolci Egyetemen sincs levelező képzés. Az előadásokon nem kötelező a részvétel, viszont a szemináriumokon igen. Melyik országból járnál át?
2015. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!