Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvostan-hallgatók! Mi a...

Állatorvostan-hallgatók! Mi a véleményetek a SZIE-ÁOTK által szervezett érettségi előkészítőről?

Figyelt kérdés
Munka mellett lehet-e tanulni, vagy szenteljem magam csak a felkészülésre? Mennyire hatékony, tehát akik így készültek fel az érettségi(k)re, milyen eredményt értek el? Úgy összességében, megéri? Középsuliban közepes voltam kémiából és bioszból is, korábban nem érettségiztem ezekből a tárgyakból.

2015. júl. 26. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát egy próbát megér. Kémiához amúgy is ajánlatos egy felkészítő tanár.
2015. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


én jártam SZIE-ÁOTK előkészítőre. Elmondom, amit én tapasztaltam:


Biológia: egy nagyon kedves tanárnő tartotta. Reggel 8-tól délig tartott az előkészítő, nem tartottunk szünetet. A tanárnő írásvetítőről vetítette a saját kézzel írt jegyzeteit és közben folyamatosan magyarázott. Nagyon gyorsan haladtunk, nagyon intenzív volt. Voltak akik csak figyeltek és hallgatták, a többség, kb. a csoport 90%-a jegyzetelte amit vetített a tanárnő. Olyan gyorsan kellett írni, hogy az én kezem szó szerint minden biológia óra után görcsben volt, és sokszor már követni sem tudtam. Rengeteg adat volt egy egy kártyán, és a tanárnő nyilván hamarabb végig ért szóban rajta, mint mi írásban, szóval sajnos mindig lemaradt néhány mondat, de még így is minden hétvégén átlagban 30-40 oldalt jegyzeteltem. Szóval arra készülj fel, ha nem tudsz szuper gyorsan írni, akkor inkább figyelj, hogy valami értelme legyen. Igazából mást nem csináltunk, leadta az anyagokat, vagyis ő beszélt közben, mi meg másoltunk a tábláról mint a bolondok. Az előkészítő alatt kétszer volt "vizsga", két tesztlapot összeállított a tanult dolgokból. A tanárnő nagyon aranyos volt, sok és részletes anyagot leadott, de semmi olyat nem nyújtott, amiért megérne akár 1000 forintot is fizetni. A jegyzetei szinte 100%-ban Szerényi Gábor könyveinek a rövidítése volt, szóval besétálsz a könyvesboltba és megveszed magadnak. Nem voltak semmilyen aktív feladatok, vagy plusz dolgok, amik által könnyebben ment volna a tanulás, vagy amiből azt érezhetted volna, hogy az állatorvosi egyetemen vagy és kapsz valami plusz segítséget.


Kémia: a tanárúr szintén nagyon kedves volt, szóval problémám vele sem volt. Erről is ugyanaz elmondható, ami a bioszról: gyorsan, nagy léptekkel haladtunk, sokszor nem tudtam követni. A kémia sajnos fele annyira sem volt részletes, mint a biológia. A tanárúr nem készült úgy, hogy olyanok is beülnek erre az előkészítőre, akiknek szinte nulla a kémia tudásuk. Szóval már az első órán sem a nulláról, az alapoktól indultunk. Az alapokat összefoglalta kb. 5 percben és abszolút már meglévő tudásra volt felépítve az ő órája. Szóval ha jó vagy kémiából és napi szinten foglalkozol vele és nem kell már magyarázni az elméleti részt, akkor neked jó ez az előkészítő. mert szinte csak számolásokat fog gyakoroltatni a tanár. Én mindenképpen azt javaslom, hogyha nem biztos a kémia alapod, az elméleti rész, akkor ne iratkozz be, mert csak kapkodni fogod a fejed és tök ciki, ha nem tudod órán megoldani a feladatokat. Sajnos olyan gyorsan és intenzíven haladtunk, hogy nem volt idő megállni és magyarázni ha valaki valamit nem értett, szóval a kémia előkészítő annak jó, aki már csak gyakorolni szeretne.


Miután lementek a kötelező órák, volt egy kutyaboncolás, amit a tanárnő tartott. Az jó volt, érdekes volt, kb. 2-3 óra hosszú volt, a tanárnő részletesen megmutatott mindent.


Szóval én összességében azt mondom, hogy egyáltalán nem éri meg azt a 100 ezer forintot, mert semmi pluszt vagy részletes segítséget nem kapsz. A tanárok tényleg nagyon kedvesek és én szerettem is oda járni, kicsit úgy éreztem, hogy picit oda tartozunk mi is, az előkészítősök, de értelme tényleg nem volt. A kémia nekem semmit nem segített, a biológia meg teljesen ugyanaz, mint a Szerényi Gábor könyvekben.


Amit én tudok ajánlani: biológia: Szerényi Gábor könyvek, plusz a hozzájuk tartozó feladatgyűjtemények.

kémia: Villányi Attila összes kémiás-érettségis témájú könyve és szintén a hozzájuk tartozó feladatgyűjtemények. Ezekben minden benne van. Elmélet, számolás, minden. Részletes, pontos.

2015. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
12:03-as, köszi a részletes leírást, máshol nem találtam ilyen részletes leírást. Az a helyzet, hogy már jelentkeztem... :\ Korábban azt olvastam, hogy volt, akit kémiából kb 0-ról 90%-ra hoztak fel, meg ilyenek. Nem állok most túl jól anyagilag, magántanárt nem biztos hogy megengedhetnék, így gondoltam, a semminél csak hasznosabb lesz. Villányi-féle könyvek meg vannak, el is kezdtem a felkészülést, csak hát egyedül nem akarok nekivágni két ilyen érettséginek... Írok privátot, ha nem baj, lenne még pár kérdésem.
2015. aug. 21. 00:22
 4/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ha elmentél végül az előkészítőre leírnád nekem a tapasztalataid és a véleményed?:) Jól sikerült az érettségi? Én most dilemmázom azon hogy megéri-e elmenni, érdekelne a véleményed.

Előre is köszönöm :)

2016. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!