Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma után jogász képzés?

Diploma után jogász képzés?

Figyelt kérdés
Jelenleg a jogi karon Igazgatásszervező szakon tanulok és az a tervem, hogy ezután a jogot kitanulom levelezőn. A kérdésem az, hogy szükséges-e hozzá emelt szintű érettségi? Vagy diploma mellett nem fontos?

2015. júl. 26. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne szükséges?
2015. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha van diploma akkor mi a logika abban hogy emelt érettségi is legyen? Én úgy tudom mindig a legfelsőbb végzettséget nézik.
2015. júl. 26. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Felvételinél a kutyát nem érdekli van-e diplomád.
2015. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A diplomád senkit nem érdekel felvételinél:)
2015. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Na, megjöttek azok, akik úgy érzik, muszáj válaszolniuk, akkor is ha fogalmuk sincs a dolgoról...


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket - amennyiben alapképzésre, osztatlan mesterképzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek - a felsőoktatási intézmények a Tájékoztatóban közzétett módon a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél figyelembevételével is rangsorolhatják. Ebben az esetben a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele.


ÉS tessék, pl ELTE:

A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2015. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembe vételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.


A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:


5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;

4 (jó) minősítés esetén 370 pont;

3 (közepes) minősítés esetén 340 pont;

2 (elégséges) minősítés esetén 310 pont.

2015. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ettől függetlenül kell emelt érettségi, okoska.
2015. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

b+, oda van írva, hogy nem kell...

Nekem sincs, 1995-ben érettségiztem, diploma alapján kerültem be oda, ahova emel kötelező...

2015. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyugi, nem kell az emelt.
2015. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!