Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Két középfokú nyelvviz...

Fontos! Két középfokú nyelvvizsga és egy emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Eredeti terv szerint töriből akartam emeltezni, de ez ugye nagyon nehéz. Azt viszont nem tudom, hogy ha németből lesz egy emelt szintű érettségim, a mostani középfokú nyelvvizsgám mellé, akkor megkapom-e mindkettőért a többletpontokat (ugye emeltért 50, nyelvvizsgáért valahogy 20 körül), és hogy ez mindkét pobtszámítási módnál így van-e (duplázás meg a hagyományos)

Nagyon jó lenne, ha igen, ugyanis akkor töriből elég lenne a középszint, ami megkönnyítené a dolgom.

Ezek mellé egyébként jövő nyárra meglesz a középfokú nyelvvizsga angolból is, így pedig megvan a maximális 100 plusz pont.



2015. júl. 27. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha a német a felvételi tárgyad és több, mint 45%-osre megírod, akkor kapsz mellé +50 pontot, de a pontszámításba a nyelvvizsgádat nem fogják beleszámítani.

Amúgy az én véleményem szerint a történelem a legkönnyebb emelt érettségi.

2015. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Idegen nyelvből vagy nyelvvizsgáért, vagy emelt érettségiért kaphatsz többletpontot, mindkettőért nem.
2015. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az angol nyelvvizsgáért kapok plusz pontot, ha németből van emelt szinten érettségim, ugye?
2015. júl. 27. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért igen.
2015. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is azt hallottam hogy a töri a legkönyebb emelt érettségi.
2015. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha az idegen nyelveket nem számítjuk, akkor nyilván, de sokkal többet kéne készülnöm rá, mint egy emelt németre, mivel az kb olyan nehéz, mint egy középfokú nyelvvizsga, ami nekem 78%os lett, és tudnék egy 85-90%ost csinálni
2015. júl. 28. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!