Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulhatok még államilag...

JadeBlake kérdése:

Tanulhatok még államilag támogatott képzésen?

Figyelt kérdés

Elvileg 12 félév jár, az ugye hat év. Én már három évet előttem fősulin (felsőfokú szakképzés) így hat félévem kiesett, akkor maradt még hat.

Februárban jelentkezni szeretnék színművészetire, de az ott 10 félév. Akkor már ne is jelentkezzek, mert (ha felvesznek) a maradék féléveimet nekem kellene fizetnem?



2015. júl. 28. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezhetsz, de így van, ha elfogynak az államilag támogatott féléveid, akkor a maradékot neked kell fizetned.
2015. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a hat félév elteltével igen, neked kell fizetni a többit.
2015. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A félévi összegeket lehet részletben utalni, vagy azt a suli egyben kéri? Vagy ez az egyetemtől függ?
2015. júl. 28. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában egyben, vagy nagyobb részletekben. Lehet részletfizetést kérni, de nem adják meg csak úgy, alapos ok kell hozzá. A másik lehetőség a Diákhitel 2, azt viszont bárki felveheti, aki önköltségesre jár.
2015. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem sok esély van rá hogy eljutsz odáig :( Persze sok sikert kívánok,de pl idén 630-ból 10-et vettek csak fel... Arról nem is beszélve,hogy bent maradni milyen nehéz. A többi szakra is nagyon nagy a túljelentkezés.
2015. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen láttam, hogy mennyien jutottak be, elég kemény. De nem baj, mindenképp szeretném megpróbálni. :)

És még azt is érdekelne, hogyha az első három évben nem venném igénybe a Diákhitelt, (már egy ideje fizetem, a fősuli után dolgozni mentem) de később mégis szükségem lenne rá, azt meg lehet oldani?

2015. júl. 30. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!