Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy gazdasági szakot...

Jogász vagy gazdasági szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, szóval lassan már ideje lenne dönteni a továbbtanulással kapcsolatban. Engem már kb. 2 éve foglalkoztat komolyabban a jog, legszívesebben ezt tanulnám. Nem mondom, hogy a gazdasági szakok nem érdekelnek, de ha választani kell, a jog jobban vonz. Páran viszont (tanárok, családtagok) céloztak már arra, hogy talán mégis érdemesebb lenne valamilyen gazdasági szakot választani, mert azzal könnyebb elhelyezkedni és jobb karrierlehetőségeket rejt, és a joggal ellentétben nem korlátoz Magyarországra. Ami a képességeimet illeti, nem nagyképűségből, de szerintem mindkettőre képes lennék, hiszen mindkét terület érdekel. A töri a kedvencem, emelt szinten tanulom és emelt érettségit is tervezek belőle, a matek néha nem a szívem csücske de a stabil 5-ös mindig megvan, angolból és franciából van középfokú nyelvvizsgám.

Ti mit választanátok a helyemben?



2015. júl. 29. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
a mérnököket keresik, nekik van jövőjük. Jogászokkal dunát lehet rekeszteni.
2015. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, hogy újra hallhattam a "mérnök legyél különben éhenhalsz" sztereotípiát. Tisztában vagyok vele, hogy a műszaki és informatikai végzettségűek jelenleg a legkeresettebbek a munkaerőpiacon, de a fizika, az informatika meg én valahogy sosem jutottunk közös nevezőre, erről már egy ideje lemondtam. Annak tudatában, hogy azért nem csak mérnökök kellenek a világra, tudnál esetleg válaszolni a kérdésemre?:)
2015. júl. 29. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
A jogászok sajnos tényleg a csapból is folynak már.
2015. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Ne halgass azokra, akik azt mondják, hogy nincs szükség jogászokra. Rossz jogászoka nincs szükség, JÓKRA azonban annál inkább. Mégcsak az sem igaz, hogy MO-ra korlátozva, nővérem éppen Németországban csinálja az egy éves kiegészítő képzést, ami szükséges a diplomája honosításához (bár kétségtelen, hogy Angliában nem tudsz elhelyezkedni a magya jogi diplomával).

Szóval ha te valóban jogász szeretnél lnni, akkor legyél az! A lényeg, hogy nem 2-3-asokkal kell végigcsinálni, hanem mindent beleadva és akkor meglesz a gyümölcse.

2015. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Végzős jogász hallgatóként csak ugyanezt mondhatom. A közkeletű sztereotípia igaz - jogászokkal Dunát lehet rekeszteni. A rosszakkal. A jók, akik a jelen standardok szerint legalább cum laude szinten képesek lediplomázni, rengeteg lehetőséggel találkoznak.


Ügyvédség, diplomácia, bírósági vagy ügyészségi karrier, jogtanácsosi poszt. De mindenek előtt konvertálható. A Corvinuson és az SZTE-n is van GTK-n olyan gazdasági szak, amelyet külön jogászoknak indítottak. Tehát nem kell feltétlenül vagy-vagy szempontból gondolkodni. Arról nem is beszélve, hogy a külföldi lehetőségek sincsenek olyan messze. Tekintve, hogy léteznek angolszász országokban is olyan kurzusok, amelyek 2 év alatt például az ottani alapképzés diplomáját adják (JD vagy LLB). Léteznek szakirányú mesterképzések (LLM) is. Az EU szervek is ajánlanak gyakornoki programokat. A lista tehát elég hosszú.


Az más kérdés, hogy ennyi idő - az esetemben betegség miatt meghosszabbodott eddig a tanulmányi idő, illetve külföldre megyek egy évre - után mit választana az ember. Ha a helyedben lennék mérlegelném, hogy hány évet szeretnél szinte folyamatos tanulással tölteni. Milyen a kapcsolati tőkéd és a pénzügyi. A jogász szak hosszú és nagyon sokan kihullanak, önhibából vagy a körülményekéből. De ha pontosan tudod, hogy ehhez van kedved, az már fél siker. :)

2015. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!