Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász vagy mentőtiszt?

Gyógytornász vagy mentőtiszt?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, a mentőtiszti azért tetszik nagyon, mert jár egyfajta izgalommal, továbbá életek megmentése szerintem csodálatos dolog.

Ezzel szemben a gyógytornász kevésbé stresszes. Viszont ezt biztosan bírnám, míg a mentőtisztitől azért tatok picit, hogy később mennyi időm lesz mellette a családomra.

Továbbá, melyiken nehezebb bent maradni?



2015. júl. 30. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
A gyógytornásznak van lehetősége adómentes bevételre, ha kimegy gyógytornásztatni magánszemélyhez.
2015. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha valóban akarsz majd puját akkor a mentőzés felejtős.

- fertőzések

- agresszív részeg/drogos tahók

- éjjeli és hétvégi műszak


A tornász,kiegészítve masszőr tanfolyammal és nyelvtudással jó meló lehet külföldön is,pl.egy wellness szállóban.

2015. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mi a fene ***** válasza:
Kettesnek teljesen igaza van. Hallgass rá.
2015. júl. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is mentőtisztire készültem,de hallottam hogy ők majdnem annyit tanulnak mint egy orvos,így belehúztam és most orvosira járok.:) Nőként tényleg nem oké a mentőtiszt,na meg,kb 2 állás kell még mellé,hogy normálisan keress.Gyógytornászból rengeteg van,de nagyon tanulj idegen nyelveket és akkor irány külföld vele.:)
2015. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!!

Ilyen szempontból tényleg a gyógytornász a nyerő, de még szerencsére van egy évem gondolkodni.

Nem tántorítanak vissza az agresszív tahók se, én tudom, hogy élvezném a mentőtisztit is...

és gyógytornászként mentőtisztit tanulni, van rá lehetőség szerintetek?

2015. júl. 31. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mentek a zöld pacsik! :)
2015. júl. 31. 12:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyógytornászként is tanulhatsz mentőtisztnek,ha van időd,pénzed és energiád,de vért fogy hugyozni,mert pokolian kemény szak! Az agresszív tahóktól pedig hiába nem félsz,ha egy részeg vagy drogos hasba rúg és elmegy a babád.
2015. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mindkettő szép hivatás. Neked kell érezned, hogy melyiket csinálnád szívesebben, szerintem mindkettő egész embert kíván. Én gyógytornásznak jelentkeztem, mert az érdekel, és ha számít, igen, ez kevésbé stresszes. De itt is lehet dolgot bárkivel, lehetnek "morcosak" a betegek, főleg, ha fájdalmaik vannak, de nyilván így is sokkal nyugisabb, mint a mentőtiszti.


Nekem úgy tűnik, hogy utóbbi jobban vonz. Szerintem gyógytornásznak csak akkor van értelme elmenni, ha tényleg nagyon érdekel, és készen állsz sokat tanulni, diploma után is képezni és a legjobbak közé felküzdeni magad, mert ez a diploma tényleg nem egy életbiztosítás önmagában.


Nem tudom, hogy most fogsz-e érettségizni, vagy már érettségiztél-e. Mindenképp ásd bele magad a természettudományi tárgyakba, főleg a biológiába, de kelleni fog kémia és fizika is.

2015. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg a jelenlévők közül, nincs aki mentőtisztnek tanul/tanult? Mennyire nehéz a szak tanulás szempontjából?

2015. aug. 1. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Olvass!

2015. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!