Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermekem 1 ponttal maradt le...

Gyermekem 1 ponttal maradt le az államilag támogatott képzésről, költségtérítéses képzésre vették fel az általános orvosi karra. Ha elkezdi az egyetemet, akkor szerintetek a tanulás mellett fel tud készülni az őszi érettségire?

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
1 pont... meg kéne próbálni kérvénnyel fellebbezni (anyagi helyzet igazolásokkal)
2015. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
A félévet ki kell fizetni, és akkor ne az érettségire való felkészülésre vesztegess az idejét, hanem alakítson jól az egyetemen, és kérje az áthelyezését.
2015. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet már ilyenkor fellebbezni, kedves első.
2015. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Jó átlaggal átveszik majd államilag támogatottra :)
2015. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyetekben első körben elmennék a TO-ra is utánakérdeznék annak, hogy hogyan lehet átkerülni költségesről államira és mikor. Ha jó esély van rá, akkor inkább az egyetemi tanulmányokat erőltetném. Ha kicsi az esélye, akkor az újrafelvételi. Viszont megmondom őszintén, szerintem első évben elég nehéz lehet a suli mellett érettségire készülni. Sok az új anyag, kb. egy félév, míg az ember egyáltalán belerázódik a dologba. Sok az óra is, így a napból is elég kevés marad a tanulásra. Viszont az egyetemi anyag nem fedi le a gimiset, szóval könnyíteni nem könnyít a helyzeten.

Nehéz kérdés...

Ha van elég pénzetek rá, akkor próbálja meg, de ha egy féléves tandíjat is nehezen kapargattok össze, netalántán hitelből kell fedezni, akkor szerintem inkább próbálja meg jövőre...

2015. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

orvosin nagy a kiszóródás, ha jól tanul a gyereked, valószínűleg 1 év után átteszik államira, ha kéri

bár semmi sem biztos

2015. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
A kettőt együtt nem igen javasolnám, vagy kezdje el, vagy próbálja meg újra.
2015. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, mi is úgy gondoljuk, hogy együtt a kettő nem fog menni, az meg hogy egy évért közel 2 milliót fizessünk, hát az nem járható út. Minden esetre beiratkozik, majd passziváltatja magát és csak az érettségire koncentrál. Bízunk benne, hogy jövőre már államilag támogatottam kezdheti az egyetemet! :)
2015. aug. 3. 21:04
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha gyakorlatilag nem kezdi el, akkor miért iratkozik be? Ráadásul így elmegy 2 féléve, ami elég jól jöhet, ha véletlenül megcsúszna majd államin, bár úgy tudom orvosin 14 félévet támogatnak, de sose lehet tudni. Én nem iratkoznék be fölöslegesen, jövőre úgyis újra felvételt kell nyernie.
2015. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
De minek iratkozik be, ha nem tudjátok kifizetni? Ha passzívon van, akkor sem kerül át államira.
2015. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!