Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Mi...

Milyen egyetemre menjek? Mi legyen belőlem?

Figyelt kérdés

Egy budapesti erős gimibe járok, matek tagozatra és jó vagyok fizikából is, viszont a szívem sokkal jobban húz a magyar és a töri felé. Nagyon társasági ember vagyok, mindenben benne vagyok, szervezek, értek az emberekhez. Szóval egy ilyen embernek mint nekem, mivel kellene foglalkoznom, lassan döntenem kell, hogy milyen tantárgyakat vegyek fel fakultációra, aztán egyetem...

Közben nagyjából egyik diák sem tudja milyen egyetemek, szakok, karok, munkák, szakmák léteznek. Segítsetek!?



2015. aug. 4. 02:07
 1/2 anonim ***** válasza:

ezt végig kéne böngészni

[link]

Szerintem oda menj, ahová a szíved húz. Csak olyan munkát szabad végezni, amit szívvel-lélekkel tudsz csinálni. Nagyon keserves olyan területen félévszázadot lehúzni,ahová csak a pénz miatt megy valaki, de nem érdekli. Magyar+ 1 nyelv - ezzel nagyon sok területen tudsz dolgozni. Tanítás, kiadók, szerkesztőségek.

2015. aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A PÁSZTOR ***** válasza:
Szerintem te egy nyitott jól kommunikáló ember vagy akiben van vezetési képesség és hajlam.Tehát ha a szívedre hallgatsz akkor történész kutató leszel esetleg múzeum igazgató. Ha az eszedre akkor vezető mérnök valahol én az utóbbit javasolnám szakterületnek és az előbbit hobbinak. Esetleg a kettő egyben lehetsz restaurátor mérnök.
2015. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!