Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE, esetleg rendőr tiszthelye...

NKE, esetleg rendőr tiszthelyettes?

Figyelt kérdés
2 éve úgy döntöttem hogy katonai pályán fogok továbbtanulni, a legjobb lenne ha bejutnék az NKE-re katonai vezetőire, és ennek érdekében mindent meg is teszek hogy bekerüljek. Tudom hogy önmagában az is hatalmas dolog ha bejutok és el is végzem, az egyetem után Szolnokra szeretnék menni a különlegesekhez, ugyanis ez az álmom. Viszont hallottam hogy még ha meg is van a kellő pontszám, a pszcihológiai teszt is megfelelő, volt olyan akit azért nem vettek fel egyetemre mert korábban allergiás volt, egyik barátomnak azt mondták hogy túl elkötelezett(!), így nyilván gondolkozok egy B terven is. A B terv az az hogy ugyanitt megjelölöm a rendészetin a bűnügyi nyomozóit is, de persze ide sem könnyebb bejutni.. A harmadik variáció a rendőr tiszthelyettes képző, de erről nem tudok sokat. Szóval a kérdésem az lenne, mit javasoltok, mi a véleményetek, esetleg tanácsotok van-e? Bármilyen pozitív választ örömmel fogadok. Szeptemberben kezdem a 4. osztályt gimnáziumban, 18 éves vagyok.

2015. aug. 4. 15:49
 1/3 anonim válasza:
Szia😊 engem most vettek fel katonai vezetőire és tényleg nem volt annyira könnyű de csak annak tűnhet hatalmas dolognak aki kívülről látja. Én belülről és ez nem nagyzolás de azon kivul hogy izgultam nem érez borzasztó nehéznek mert gimnáziumban tanultam és az utóbbi éveim ennek szenteltem edzésben és tanulásban is. Ha tényleg ez akarod csinálni lehet B terved de igazából felesleges, hiszen konkrét elképzelésed van és attól nem szabad hogy visszatántorodj. Ha jövőre nem vesznek fel mégegyszer próbálkozol és akkor már fel fognak venni hidd el a sok érettségiről szóló ,,rémtörténet" teljes hülyeség és lazán leteszed újra őket jobb pontért ha ezen múlna. Tesztekről annyit hogy legyél őszinte. Az az álmod akkor mondd ezt és mondd el miért feltéve ha ezt kérdezik 😁. A fizikai felmérésre is egyedül kell felkészülni sok futás mert a legtöbben ott csinálnak kevés pontot es persze felüles fekvő vagy huzodzkodas. Sok sikert hidd el nem lenne olyan jo nézni rendőrként a katvezeseket 😉 vagy valami ilyesmi motiváljon.
2015. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, teljesen igazad van! Sokat segitettel most vele!
2015. aug. 5. 12:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából a B-terv és a harmadik variáció nem csak azért hülyeség, mert ha katona akarsz lenni, akkor ne rendőrnek menj, hanem azért is, mert ahogy írtad, a bűnügyi szakra is ugyan olyan nehéz bejutni, gondolom szintén a pszichológia miatt, de mivel rendőr-rendőr ilyen szempontból egy kutya, mindegy h tiszt vagy tiszthelyettes, így a szakközép felvételijén sem lesz könnyebb dolgod, ott is ugyanúgy ott van az egészségügyi és pszichológai vizsgálat.
2015. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!