Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek menjek fakultációra?

Szerintetek menjek fakultációra?

Figyelt kérdés

Szeptembertől 11. osztályos leszek és fakultáció választás előtt állok. Egyedül a németen gondolkodok, mert szeretem és majd érettségizni is akarok belőle. Az iskolában heti 3 órában van lehetőségem tanulni. Ilyen tempóban 12. végére fogjuk elérni a B1-es szintet, ami a középszintű érettségihez elég is lesz, főleg ha mellette még a fakultáción is résztveszek.

Viszont azt tervezem, hogy elmegyek egy nyelviskolába, ahol addigra B2 feletti szintre is eljuthatok. Szóval nincs kétségem afelől, hogy 2 év múlva meg tudnám csinálni a középszintű érettségit.

Azt nem tudom, hogy a nyelviskola mellett lenne-e értelme járni a heti 1 órás érettségi felkészítőre. A fakultáció mellett szól, hogy a nyelviskolában nem fogunk érettségi feladatokat gyakorolni. Ugyanakkor, ha középfok felett leszek a nyelvből, akkor akár egyedül is fel tudok majd készülni az érettségire.

Ti mennétek fakultációra a helyemben? Vagy a nyelviskola mellett feleslegesnek tartjátok?



2015. aug. 9. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
a nyelviskola felesleges...
2015. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy mindkettőre menj, vagy csak a fakultációra.
2015. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen a tanár, milyen a csoport, hány fős, mi a célja a fakultációnak (B1 vagy B2?)Járd körül a témát, kérdezd meg, hogy abba lehet-e hagyni év közben.

Ugyanúgy a nyelviskolát is le kell ellenőrizni, csak jóhírű, mások által ajánlott nyelviskolába érdemes elmenni pontos célokkal, tehát ne tegyenek be pénzéhségből a tudásszintednél lejjebbi csoportba. De amúgy egy jó magántanár jobban megéri, mert igaz, hogy többe kerül, de jóval gyorsabban haladsz kisebb óraszám mellett is, egyéni szükségleted szerint, több beszédlehetőséggel.

2015. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

jó, akkor fizessetek. A középszintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga teljesíthető a középiskolai oktatással és otthoni gyakorlással. Aki nem gyakorol, az a fizetős tanfolyammal se lesz előbbre.

Nem nyelvi osztályba jártam, két nyelvvizsgám lett, plusz emelt angol érettségim, 80 felett. Lehet az oktatásra fogni a sikertelenséget, de ha a tanár lenne rossz, akkor adott csoportból azonos szintre jutna midenki...

2015. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg is járok nyelviskolába. Szeretem. Jó a társaság és a némettel is haladok. Nekem nagyon bejött a csoportos tanulás. Bár a suliban is csoportban vagyok, az mégis más, mert ott nem igazán érdekli a többieket a német.

Az iskolában sajnos nem fogok tudni eljutni B2-es szintre, mert majd csak utolsó évben fogunk elkezdeni a B1-es könyvből tanulni.

A fakultáció célja, hogy felkészítsen a középszintű érettségire.

2015. aug. 9. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha a nemetet valasztod faktnak akk gondolom mar csak egy masik targyat vehetsz fel melle. A kozepszintu erettsegi konnyu, sztem menj masmilyen faktra mert arra onalloan is fel lehet keszulni. Ha erettsegi feladatokat akarsz gyakorolni akk toltsd le oket es csinald meg.
2015. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hány faktot lehet választani.
2015. aug. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!