Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemet elkezdheti...

Az orvosi egyetemet elkezdheti valaki 32 évesen?

Figyelt kérdés

...még ha nem is vagyok Albert Schweitzer...aki 30 évesen kezdte és miCSODA lett belőle?!

Segédápolónak jelentkeztem egy kórházba, ápolói okj-re járok -az ápolási igazgatónő meg rákérdezett, mért nem megyek az orvosira?! Nos, ennél nagyobb bókot ritkán kap egy ember... Tegyük hozzá, nem nézek ki a koromnak megfelelően. (Sokkal fiatalabbnak, és úgy is érzem magam). Jöjjenek a vélemények, a kövek, meg mnden hideg-meleg! :) Kíváncsi vagyok!



2015. aug. 12. 00:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdheti, persze, De erre számolj rá még minimum 1-2 évet - felkészülés a két emelt érettségire, munka mellett. És utána ki fog eltartani? Mert az egyetem mellett, első 2-3 évben nem lehet dolgozni, és utána is max zsebpénznek valót kb.


Szóval igazából szerintem csak az anyagiak állnak az útjába a dolognak, egyébként volt évfolyamtársam, aki 40-50 éves korában kezdett bele. (Nem kérdeztem pontosan hány éves.) Régi álma volt, és akkor jutott odáig, hogy megvalósítsa. :)

2015. aug. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Normál érettségim és másik diplomám nem számít bele a felvételbe? 2001-ben érettségiztem.
2015. aug. 12. 01:09
 3/44 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos nem, két emelt érettségit kell tenned biológiából és kémiából vagy fizikából. Nem véletlenül van ez így, én a kémiát ajánlom, nagyon megszenvednéd, ha e nélkül kerülnél be. Nem tudnád tartani a tempót, mivel gondolom sokáig nem tanultad ezeket a tárgyakat.


A felvi.hu-n amúgy megtalálod ezeket az infókat.

2015. aug. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom az előző diplomádat önköltségesen végezted, mert ha nem, akkor még a hiányzó féléveidet is ki kéne fizetni... és az félévente 1 millió forint.
2015. aug. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
a felvin valahol írnak ilyenről hogy mi kell és mit fogadnak el a 2005 előtt érettségizőktől
2015. aug. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Nappalin szereztem az elsőt... :O
2015. aug. 12. 01:15
 7/44 A kérdező kommentje:
A felvin most csak azt találtam ,amit szeptembertől indítanak az intézmények! Nincs közte az általános orvosi képzés.
2015. aug. 12. 01:16
 8/44 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy most néztem, beleszámít a diplomád:

[link]


de nem tudom hogy az emelt érettségivel ilyen esetben mi a helyzet.


Viszont akkor vedd figyelembe, hogy ha 6 féléved van még, mert alapképzést csináltál már egyet, akkor a hiányzó 6 féléved 6 millió...


Egyébként megéri elvégezni diákhitelre is, de kizárólag, ha kimész végzés után Németországba.

Viszont a te eseted azért már a korod miatt is macerásabb.

2015. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
ha valamit nem találsz meg, akkor ott van a "felvételi segítség" menüpont a felvételi fül alatt és van ilyen hogy ügyfélszolgálat vagy emailt írhatsz nekik
2015. aug. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

Albert Schweitzernek hobbija volt papírokat szerezni, és rengeteg pénze. Nem mintha egy random akárki lett volna már egyébként is aki 30 évesen erre adta a fejét.


Egyébként ahány élet annyi életút, senki sem fogja megmondani a betegek közül, hogy te mikor kezdted. Ha viszont van már diplomád akkor azt már a számolgatós rendszerben szerezted? Egy dolog majd 36 évesen elvégezni, de arra jönnek a rezidensi évek.


Én is elkezdtem az orvosit a mérnöki diplomám mellé, annyiból vagyok szerencsésebb helyzetben, hogy nekem nem ciki kollégiumban lakni, mert 21 éves vagyok és a havi 14 ezer és rezsivel sem kell számolni, és szerencsére nincs is senkim még aki gyereket meg közös életet akarna.


Na jó, igazából még nem jutottam be. A kémiát 0-ról januárban kezdtem el "tanulgatni", és most őszre állok úgy, hogy reálisnak érezzek egy 80%-ot, úgyhogy gondolkodok rajta, hogy ősszel le is kéne emeltezni.

Első félévben volt műszaki kémiám de az igazából a fizika atomszerkezeti része volt meg a fémrácsok.

A könyvek nem érnek semmit. Vedd elő a követelményt nézz utána mit kell tudni, számolni az ötösöm lesz kémiából feladatgyűjtemények meg az érettségi feladatsorok.

A biosz egy külön történet... az a baj, hogy nem csak az emberhez kapcsolódó dolgokat kell tudni, hanem az evolúcióbiológián át a növények és állatok törzsfejlődésén át nagyon nagy részletességgel a biológia legkevésbé sem érdekes részeit.

Minden esetre ezt az utóbbit könnyebbnek tartják, mint a kémiát, hát nem tudom. Ezerszer szívesebben írnék két kémiát, mint az ősszájúakról esszét.

2015. aug. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!