Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri matek emeltet választan...

Megéri matek emeltet választanom gimnáziumban, ha nem számítok őstehetségnek?

Figyelt kérdés

Most megyek 11. osztályba, 5 évfolyamos képzésen, németet és törit választottam emeltre, de kezdem úgy érezni rossz döntés volt. Matekkal se tudom mit kezdenék, de töri csak lehúzna úgy érzem, míg matekban fejlődhetnék, és valahogy vonz a mérnök/kereskedelem/stb. lehetőség.

Általánosban ötös voltam, középsuliban legutóbbi tanév feléig gyenge négyes (3,6), azóta többet foglalkoztam vele, és sikerült felhúznom (4,0-4,1). Néha kicsit lemaradozok, de sokszor meglepődtem mikor az én dolgozatom lett ötös, más kevésbé rossz matekosoké pedig hármas vagy rosszabb. A Szerb Antal Gimnáziumba járok, ha kell magántanárhoz is lenne lehetőségem járni bizonyos rendszerességgel. Más tantárgyakból négyes és ötös között mozgok.

Első héten még lelehet adni emeltet/változtatni. Megérné töri helyett átjelentkeznem matekra? Köszönöm a válaszokat.


2015. aug. 12. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél később egyetemre járni, akkor megérné. A gazdasági és műszaki szakokon elég húzós tárgy a matek, ezért nem árt ha úgy kerülsz be, hogy tudsz már deriválni.
2015. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én se voltam nagy lángész, és nehéz volt az átállás, amikor elkezdtem a matek faktot. Főleg az első félév. Sokat kell foglalkozni a matekkal, de megéri.
2015. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is megéri, főleg azért is, mert a matekon rengeteg szaknál elfogadják felvételi tárgyként.
2015. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!