Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvostudományi kar...

Általános orvostudományi kar vagy Informatikai és Bionikai Tudományos kar?

Figyelt kérdés
Fakultáció választás előtt állok és nem tudok dönteni, hogy matek-biológiát vagy kémia-biológiát válasszak mégpedig mert nem tudom, hogy inkább bionikával vagy orvosival próbálozzak. Sajnos sem én sem egyik ismerősöm sem mozog otthonosan a témában. Aki bármelyiknek a sűrűjébe jobban bele lát: előnyöket hátrányokat, bennfenntes információkat meg tudna osztani velem? Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 17. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy csoporttársam húga jár/járt molekuláris bionikára. Neki nagyon nem jött be. A probléma az vele, hogy baromira új szak, ahol ő tanul, ott ők a 2. évfolyam. Baromira nincs meg a normális tanterv, maguk az oktatók sem tudják, hogy mégis mit kellene tanítaniuk. Ígértek nekik egy csomó dolgot, amiből persze semmi nem valósult meg. Én emiatt nem ajánlanám, bár lehet, hogy ahol régebb óta van ilyen szak, ott kiforrottabb a dolog.


Én orvosira jártam, idén végeztem. Szerintem az mindenképpen emellett a szak mellett szól, hogy végzés után biztosan lesz helyed. Az más kérdés, hogy nyilván a választott szakterülettől is függ, hogy abban éppen sikerül-e elhelyezkedned...

A hátránya, hogy költséges, hosszú és végzés után meg az ember nyakába szakad az egész egészségügy gondja-baja.

Ha van valami konkrétabb kérdésed a szakról, szívesen válaszolok.

2015. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz konkrétan?


PPKE-ITK-ra vagy a SZTE-re... ezen a két helyen van bionika, szóval nem ártana konktretizálni, mielőtt "barátnőm húgának az öccsének a hörcsöge" oda jár :D


Nekem most így diplomafélév előtt ez a tapasztalat PPKE-ről. Tanterv nem egy olyan szigorú kötött dolog. Jórészt inkább csak bevezető tárgyak, a matekon (és talán progon) kívül. Aztán úgyis a kutatási témád fog számítani, senkit nem érdekel milyen tárgyaid voltak.

Nekem most elég jó témám van, és ehhez ami kell az a matek, programozás és sejtbiológia/neurobiológiai irány. Ezeket szerintem teljesen jól megkaptam. Ha kell valami a kutatási témámhoz, akkor tudom hol keressem, hol nézzek utána és mit olvassak el. Illetve tudom milyen professzorokat, adjunktusokat, gyakvezeket, kollégákat keressek, akik igazán jófejek és mindig segítőkészek a saját idejükből.


Orvosi az más világ. Többen jöttek át onnan mert nem bírták, de többen mentek át oda, mert inkább orvosok akartak lenni. Nekem onnan kicsit hiányozna a mérnöki szemlélet, ami a kutatás/fejlesztéshez elengedhetetlen. Van egy közeli orvosis ismerősöm, és iszonyat brutál sokat kell tanulnia. Viszont csomó mindent úgy tanul (pl biofizika), hogy semmi fogalma nincs a matematikai háttérről, még deriválni integrálni sem tud. Illetve seggem se lenne éjjel nappal tanulni azt a rettenet sok lexikális tudást. Szóval nekem bejött a mérnöki szemlélet, hogyha van egy probléma, akkor megpróbálom optimalizáltan megoldani, megkeresni kreatívan a választ. Akár szimulálni programozói/matek eszközökkel. Hátrányai pedig az, hogy ez sem való mindenkinek, és állás szempontjából kockázatosabb mint a dokiknak, akiket levélben hívnak ki 1 millás fizetésért Svédországba. Orvosokért kapkodnak, bionikus állás meg nincs tulajdonképpen, mert neked kell kitúrni malacként a szarvasgombát :) Aki kreatív és alkalmazkodó az persze simán tud karriert csinálni itt is.

Mindezt mondom úgy, hogy én gimiben gyűlöltem a matekot fizikát, programozást stb, de rájöttem, hogy egy tök jó eszköztár, amivel zseniálisan meg lehet oldani problémákat.

2015. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

SZTE-re járt az ismerős húga:) De akkor jól emlékeztem, hogy azon kívül csak a Pázmányon van ilyen szak.

Én is az SZTE-n végeztem az orvosit, az szerintem van olyan színvonalas, mint a többi egyetemen.

2015. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja és az ígéretekhez, én legalábbis nem érzem úgy, hogy olyat ígértek volna amit nem kaptunk meg. Igaz én úgy is álltam hozzá, hogy ez jórészt természettudományos alapozás infó szak mellé. Senki nem ígérte, hogy hájtek laborba kapsz állást elsőre. Viszont 3 év végén erre simán van lehetőséged. Nem egy embert ismerek, aki olyan helyen TDK-zik meg szakdolgozatozik, hogy konkrétan besz..rtam a látogatás alatt a sokszázmillás eszközök között. Femtonics amúgy... de még van pár ilyen hely Bp-n szerintem. Kisebb e-health, mobil app/web startupok meg nagyon jó kis légkörrel mennek, és előbb utóbb úgy is akasztasz 3-5 év alatt valami jó kis ötletet, amit ki lehet vinni piacra :) Képalkotás és diagnosztika, most nagyon megy...főleg a kompakt eszközök. Több ilyen startup is indult tőlünk az elmúlt években.

Nem mellesleg én jól éreztem magamat itt a suliban. Voltak necces pillanatok, de azt annak köszönhetem, hogy matekból rettenetesen nulláról indultam :D A végére meg mikor már önlab/szakdolgozat van, és MSc-n a 4 önlab tárgy, akkorra mindenki megtalálja a kis témapecsenyéjét amit sütögethet.

2015. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pl nemsokára publikálunk majd egy cikket, és full halál ideg vagyok emiatt :D persze örülök is neki, de amikor az ember neve ott lesz egy komoly tudományos szaklap cikkénél, akkor nem végezhet kókány munkát :D
2015. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy van még egy tippem, ha kémia-bioszt választod, akkor nyitva áll a kapu az orvosi és a bionika előtt is. Matekot meg lehet ám tanulni ott ha úgy adja a sors. Mondom én összeadni is dadogva tudtam elsőben...aztán csak meglett a szigorlat, meg Funkcionál analízis 4-esre a végén :) minden alapoktól indul szóval nincs para. Aztán ha a végére úgy látod orvosi jobban feküdne, akkor nyugodtan vállald be.
2015. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bionikán van felzárkóztató matek, ha kémia bioszt választod. Én is ezekre a foktokat választottam, de végül orvosi mellett döntöttem.
2015. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy is menjetek orvosnak (csak itthon, legalább picit), mert már román meg szerb és arab orvosok jönnek :D
2015. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat. Akkor így azt hiszem biosz-kémia marad, aztán majd ha már közelebb lesz a dolog, még átgondolom az akkori fejemmel. Tényleg sokat segítettetek. ^^
2015. aug. 18. 18:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert, bionika miatt ne aggódj, nincsen igazából semmi előkövetelménye. Mindenből nulláról kezdtem, jó nem volt egyszerű de meg lehet oldani. Igazából kémiára nem volt túl nagy szükség, és főleg bioszra egyáltalán nem. Ami jól jött volna az a matek előképzettség. Illetve az infós múltam és emelt érettségi miatt könnyebben ment ez a része - míg azért programozással mai napig szenvednek.


Meg gimis világ más világ, és szint. Beleolvasgatva a régi gimis dolgokba, olyan kis megmosolyogtató :) de persze akinek még új, annak nem könnyű az tuti. Főleg az 5-ös érettségik...

2015. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!