Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet valaki magántanuló,...

Hogy lehet valaki magántanuló, ha nincs pénze magántanárra? És ha lehetséges hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
Nagyon zárkózott vagyok,a suliban soha nem merek órán megszólalni,sehova se tudok beilleszkedni és szó szerint megbetegedem a suli miatti stressztől(szédülök,fáj a hasam,hányok).Az előző két-három évben nagyon sokat voltam beteg,mégis nagyon jó lett az év végim,ezért gondolom,hogy elboldogulnék otthon magántanár nélkül is.Említettem már ezt anyának de erre csak azt válaszolta, hogy nincs pénz magántanárra..de ha tanár nélkül lehetne se hiszem hogy belemennének.Sajnos nem értik meg milyen szenvedés nekem az iskolában.Szóval ha van erre valami megoldás,akkor kérlek segítsetek!Előre is köszönöm a válaszokat:)

2015. aug. 23. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus/pszichiáter van tb alapon.
2015. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első körben iskolaváltást ajánlanék, sokat segíthetne egy új közösség, ha csak az iskolai környezet hozza elő belőled ezt a szorongást.
2015. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem kell hozzá magántanár, mért kéne. De egy pszichológus tényleg kéne neked, nem kell elfogadni, hogy szenvedsz, és a kutyaharapást szórivel nem megoldás. Az iskolapszichológust keresd meg, oda egyedül is el tudsz menni.
2015. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok és már pszichiátert is felkerestünk mert minden héten lebetegítettem saját magam a stressztől és a sok egyéb negatív dologtól amit az iskolában kaptam... Elég hosszú ez a folyamat, már több hónapja próbáljuk intézni a dolgokat. A jövő héten fog kiderülni hogy mehetek e magántanulónak vagy sem. Mivel azt közölték velünk az iskolában, hogy csak pszichiáter kérésére lehetnék az.

Nekem sajnos nincs lehetőségem iskolát váltani, de szerintem ha neked van akkor azt fontold meg... Barátokra szükség van! Engem az egész osztály kizárt a közösségükből mert nem vagyok hajlandó cigizni, piálni és lerészegedni... egy szóval más vagyok mint a többiek. Szenvedés volt az egész év és már magamat okoltam hogy biztos én vagyok a rossz ember. A jegyeim rohamosan leromlottak és az egész napot végig aludtam mert nem akartam felkelni. Mostanra sikerült visszatérnem a rendes kerékvágásba és az önbizalmam kisebb részét is visszanyertem, de az iskolakezdés hallatán eszembe jutnak a rossz emlékek és feszült leszek. Szerencsére az én anyukám megértette hogy mi a probléma mert már járt a sulimban, illetve ismert is pár szülőt akik szintén elvitték vagy magántanulói státuszba helyezték gyermekeiket az iskolámban.

Én azzal érveltem emellett, hogy még az életkedvemet is elveszi mindenki, mindenhonnan csak a rosszat kapom és lesújtó tekintettel néznek rám pedig semmi rosszat nem követtem el ellenük. Illetve nem azt jelenti számomra a magántanulóság hogy begubózok a kicsi képzeletbeli világomba és soha ki sem mozdulok, hanem be járnék órákra amik nehezen mennek (pl.: fizika, matek) és a tanárokkal való egyeztetés után pedig dolgozatokra is bemennék.

Remélem valamennyire hasznos volt a válaszom és meg tudod beszélni majd te is a szüleiddel a gondjaidat! :)

2015. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es, az iskolában hazudtak neked. Semmiféle pszichiátert vagy egyéb orvost nem ír elő a köznevelési törvény, ha ezt állítják, mutassák meg. Mindenkinek joga van magántanulónak lenni, ha a gyámhatóság nem találja úgy, hogy az ártalmas neked.
2015. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. aug. 28. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!