Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen konkrét irányban/szakon...

Milyen konkrét irányban/szakon kell elindulnom, ha logisztikát szeretnék tanulni? Valamint sok ezen a szakon a matek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 26. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hááát attól függ egyetemre, vagy okj-ra akarsz-e jelentkezni. Nekem ismerősöm logisztikai okj-n volt, de egyébként ha gazdinfóra jelentkezel, akkor onnan második évben tovább tudsz szakosodni logisztikára. Sajnos több lehetőséget én nem tudok, de nem vagyok valami jártas a témában.
2015. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindenféleképp diplomát szeretnék, szóval egyetem vagy főiskola. Bár úgy tudom a főiskolák több gyakorlati tapasztalatot adnak, ami ebben a szakmában nagy előny.

De azért köszi az infót :)

2015. aug. 26. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon jól gondolod. Hát ha a gazdaságinformatikát választod, akkor második évben tudsz szakosodni logisztikai informatikusnak, viszont ezen a szakon sok matek van, nem tudom, hogy ez hátrányt jelent-e nálad, vagy miért kérdeztél rá külön a kérdésben.:)
2015. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert egyértelműen a matektól félek a legjobban a gazdasági szakokon. Nem tudom mennyire húzós, középsuliban kb 4es voltam korreptanárral, heti egyszer jártam hozzá. Bár én inkább gyakorlatorientált ember vagyok, minthogy a rengeteg elméletet tanuljam.
2015. aug. 26. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát.. én ötös voltam matekból, egyetemen kettes.:D Nem egy zh-t írtam úgy, hogy köze nem volt az órán vett anyaghoz, hozzá sem tudtam kezdeni. De nyilván a tanárok mindenhol szeretnek szívatni, így akárhová kerülsz elgondolkodsz majd rajta, hogy hogyan is lehet elvégezni a szakot, és nem-e kéne inkább abbahagyni az egészet.:D
2015. aug. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha logisztikát szeretnél tanulni, akkor BME-n van a legjobb Logisztikai mérnök (BSc) képzés.

A fent leírtakkal ellentétben a gyakorlati tudást az egyetemeken is el lehet sajátítani, mivel a BSc/MSc bontásnak ez volt a célja. Az egyetemi BSc gyakorlat orientált képzés. Természetesen BME-n sok az elméleti alapozó anyag is, ami szükséges a mérnöki látásmód kialakításához.

Matekból ugyan azt kapják a logisztikusok, mint a többi szakon, matek a1-a3, amit központilag a BME TTK tart. Tanulni kell, de évente ~ezren sikeresen teljesítik..:)


Bővebben:

[link]

2015. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!