Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
10 osztalyos bizonyitvanyom van. A sulit abbahagytam, estin szeretnem folytatni. Eloszor ugy gondoltam megcsinalom 1 ev alatt, de szerintem semmi ertelme nem lenne... tovabb szeretnek tanulni pszichologia szakra es igy nem lenne valami fenyes az erettsegim, bar nem tudom mennyire nehez. A gond az, hogy anyamek surgetnek, nem birjak nezni a fejemet itthon a nagyszuleim, rokonaim mindig kerdezgetik, hogy mikor lesz mar erettsegi? Azt mondtam, hogy iden. De ha megcsinalom egy ev alatt semmit nem erek vele es nem tudom elerni a celomat, viszont buszkek lesznek ram.
2015. szept. 4. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha leírtad volna, hány éves vagy. Nem mindegy, hogy 17 vagy 30. De alapvetően azt csináld, amit te akarsz, ha te 2 évig akarsz tanulni, akkor 2 évig. A szüleid majd tudomásul veszik, ne másnak akarj megfelelni. A felvételihez egyébként egyik variációban elég a két felvételi tárgy pontszáma és akkor a többi nem számít, viszont azokra nagyon rá kell hajtani. Ha ez egy év alatt túl nagy terhelés, akkor két áv alatt.
2015. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Estin így 2 év lenne, mivel alapjában a 9-10-et vonják össze egy évre, de a 11-12-e anyagot 2 évben adják le (azért szoktak alapból 3 évesek lenni az esti képzések).

Érettségit mindenképpen csináld meg és menj el dolgozni mellette, ha nem bírják, hogy csak otthon vagy. Pszichológiára valószínűleg költségtérítésesre tudsz majd menni (gondolom ha 10.be abbahagytad a sulit akkor nincsenek annyira jó jegyeid), vagy egy másik szakot keress, ami érdekel de kisebb a ponthatára.

2015. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!