Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha IT biztonsággal szeretnék...

Ha IT biztonsággal szeretnék később foglalkozni, melyik egyetem lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy korán van a szakirányokhoz, de szeretnék célirányosan készülni. BME-ről nem sok jót hallottam, több OE-s ismerősöm pedig azt montda, hogy Óbuda "profilja" inkább a szoftver/programozás (ha lehet ilyet mondani). Érdekelne pár személyes tapasztalat ezt a szakirányt illetően több egyetemről is (ezeket is beleértve), mert februárban fogok jelentkezni és fogalmam sincs mit válasszak! Előre is nagyon köszönöm mindenkinek!

2015. szept. 4. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Az ELTE-ről azt tudom nyilatkozni, hogy nálunk van IT Biztonsággal foglalkozó szabvál, kettő is, de ezen felül itt sincs sok minden. Szerintem a legjobban még mindig a BME-vel járnál, de ha IT Biztonsággal akarsz foglalkozni, a legfontosabb, hogy.. foglalkozz vele. HATÁROZOTTAN nem az egyetemen fogod megtanulni, ami ehhez szükséges.
2015. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

"IT biztonsággal szeretnék később foglalkozni", "BME-ről nem sok jót hallottam"

-> Magyarországon (és világviszonylatban is) a BME CrySys laborja eléggé ismert (híres), sokkal jobban mint az OE, ELTE vagy SZTE hasonló témájú csoportjai..


"Óbuda "profilja" inkább a szoftver/programozás"

-> mert a BME-é nem az?


Tudod az IT biztonságnál fontos ugyan a programozás, a rendszerek ismerete, meg hogy paraméterezed a netstat parancsot, de ha tényleg jól akarod csinálni, akkor bizony nem kevés matek is kell hozzá.. (kutatásokat, modern eredményeket csak matekkal tudod megérteni)..


Lehet a BME-t szidni, meg lenézni, mert OE-hez képest nem "azonnali tudást" kapsz és nem pusztán csak gyakorlatot tolnak, hanem több elméletet nyomatnak mint bárhol máshol, de a tapasztalatok magukért beszélnek (mármint az ott végzettekkel kapcsolatosak..)


#1-el teljesen egyet értek.. Ha jó szakember akarsz lenni e területen, akkor úgy sem egyetemen tanulod majd meg a szakmát, mert bármelyikre is mész, ott legfeljebb csak az alapokat fogod felszedni..

2015. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Sejtettem, h nagyon nagy hangsúly lesz az önszorgalmon :D

Nem nézem le a BME-t, de ismerősök úgy jártak, h csomó tárgyat nem tanítottak meg nekik rendesen...és nem olyan töltelékekról volt szó, mint ami a BSZ, hanem programozós órák meg ilyesmi :( BME-n pedig nem régóta van szoftveres szakirány, ott inkább minden másra mennek rá, bár asszem IT biztonság szakirány nincs is, nagyon remek diák "szakcsoport" van viszont, ami OE-n nincs tudtommal.

2015. szept. 13. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, nem rosszból, de nem vagy túlságosan tájékozott..


1. A BSZ minden, csak nem töltelék tárgy..

2. BME-n a szak indulása óta van programozós szakirány (méghozzá nem is egy, nézz régebbi szakirány leírásokat ha nem hiszed, alkalmazott informatika szakirány AUT/AAIT, Rendszerfejlesztés IIT, Rendszertervezés MIT)

3. a programozás nem abból áll, hogy éjjel nappal a for és while ciklust kódoltatják veled.. bármilyen meglepő, de a programozás nagy része matematika, algoritmusok, patternek, sémák, use-case-k, fejlesztési módszerek, metodikák ismerete stb.

4. IT biztonság néven valóban nem fut szakirány (nem is értem miért e név alatt kellene fusson), viszont van hálózat biztonság a HIT tanszék által tartva

2015. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves #4!

Igazad van, sajnos nincs túl sok információm, pontosan ezért tettem fel itt a kérdést :) Az IT biztonság alatt én nem csak a hálózati biztonságot értem (bár többnyire tényleg az), operációs rendszerek védelmétől kezdve, vírusok ismeretén át OS alapú betörési módszerekig (pl. penetration) mindent beleértek (ok, tudom, h ezeket sehol sem fogják így oktatni). Viszont a hálózati biztonság nem csak egyetlen 1 tárgy? Milyen ehhez hasonlóak vannak még BME-n?

Amit még hallottam BME-ről, az pont a biztonságteches srácokról mondták, hogy x. év csúszásban vannak, mert a szakkörös tevékenyéget egyszerűen nem lehet összeegysztetni a BME hatalmas időráfordítást igénylő rendszerével.

BSZ-ről ugyan más a véleményünk, de az tény, hogy a kriptográfiában tényleg nagyon fontos szerepe van (prímszámos titkosítás pl) :)

2015. szept. 14. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!