Magántanulás 12. -ben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, tavaly is az voltam. Irodalomból buktam. Arra gondoltam, hogy magántanuló leszek, mivel úgyis ugyan azt a leckét adják le, nem lenne nehéz megtanulnom. Minden megvan a füzetbe, tehát nem lenne hátrány. Nem nagyon tudom, hogy megy ez a dolog, annyit tudok, hogy félévkor és év végén kell vizsgát tennem adott tárgyakból. Úgy gondolom, hogy "fölösleges" lenne bejárnom, hisz minden megmaradt tavalyról és ugyan azokat kérdezik idén is. Érettségit (mivel még nincs meg) ugyan úgy kapnék?

Mennyire lenne hátrány szerintetek ez a dolog?



2015. szept. 7. 18:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag csak az érettségi miatt vagyok még itt. Tavaly minden tárgyból (kivéve irodalom ugye) teljesítettem az elvárt szintet. Irodalomból is csak azért buktam meg mert nem tanultam semmit, de idén felkészülök rendesen.
2015. szept. 7. 18:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel bukott vagy, így éppen hasznosabb lenne bejárnod az órákra. Mivel miután egyszer már leadták megbuktál belőle, így nem kellene arra hagyatkozni, hogy úgyis ugyanaz az anyag. Ugyanaz persze, de előnyödre válna, hogy még egyszer szépen odafigyelve meghallgasd. Mivel a magántanulóságodnak semmi egyéb indoka sincs, így elég valószínű, hogy otthon még kevesebbet foglalkoznál az anyaggal, egyszerűen csak ellustulnál, arra alapozva, hogy mindezt te már úgyis hallottad. A füzetedbe írtak meg nem feltétlenül elegendőek.
2015. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!