Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nos, már 12 évesen eldöntöttem...

Nos, már 12 évesen eldöntöttem, hogy az orvosira szeretnék menni, de hála a szüleimnek, akik beleszóltak a dolgokba elküldtek műszaki suliba, érdekel ez a dolog is, de nem annyira, mint az előbbi. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Most jutottam el ahhoz a ponthoz, amikor már nem érdekel, hogy mit mondanak, én orvos leszek. Legjobban a kardiológiát, a traumatológiát vagy a sebészetet favorizálom, de nem tudom, hogy melyik egyetemre érdemes menni. Továbbá a tanulmányi eredményeim: 9-10. :az egészre tettem nagy ívből, úgy gondoltam, hogy elég, hogyha csak a 3. év végét és a 4. félévet húzom meg, hibáztam. Továbbá azt sem tudom, hogy miképpen tudok majd leérettségizni biológiából, mert nem tanított tantárgy nálunk (a nyáron már elkezdeném a felkészülést). Két válaszott tantárgyam lenne, a biológia és a fizika, ez a kettő elég-e egy orvosi egyetemre, mert mindenből 80% fölött akarok érettségizni, a tanulással nincs baj, csupán azt tanulom meg, ami érdekel és ami kötelező érettségi tantárgy. Mit javasoltok? Melyik egyetemre jelentkezzek majd és milyen tárgyat válasszak 2. válaszottnak a biológia mellé, fizikát vagy kémiát?
2010. márc. 12. 16:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

17:34-es mellé állok:) Bár abban tényleg nincs igaza (valószínűleg), hogy csak most megy középiskolába. De 16:42-es, akkor is hülyeséget mondasz:) Attól, h vki nem tanulja végig a gimit, még simán felvehetik. Én vagyok rá a példa:D És ha elsőre meg nem veszik fel? Nah akkor mi van? Megpróbálja még egyszer...

Nem egy évfolyamtársam van, aki 20 év felett kezdte el az orvosit:)

Nem kell lebeszélni az álmáról:) Örüljünk, hogy ebben a helyzetben még akar vki orvos lenni:)

Ha pedig nem jön be neki, még mindig el tud végezni vmi más sulit, mert azért a legtöbb nem 1millió forint / félév. Szóval ha el is használ pár félévet, amit ki kell pótolnia, akkor azért 100-200 ezer forintot könnyebb összeszedni, mint 1 milliót. De fordítva már nem biztos, hogy menne. Próbálja csak meg, ha ezt szeretné, nem lehetetlen:)

2010. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, de a szülők nélkül még államilag finanszírozott képzésben sem tudja elvégezni, éppen te írtál korábban a tankönyvárakról. Mellesleg azért bátorkodtam hozzászólni, mivel a fiam most elsőéves a SOTE-n és nagyjából képben vagyok az anyagi oldalával. Amúgy nekem semmi közöm ehhez a szakmához, én közjegyző vagyok, talán ezért volt a hozzászólásom is túl gyakorlatias. Mindenesetre szurkolok a kérdezőnek és kívánom, hogy sikerüljön!:-)
2010. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Nem is azzal volt a baj:) Azzal teljesen egyet értek, hogy kell a szülői támogatás, mert drága meg stb. Csak azzal nem, hogy ha már 9-10-ben nem voltak jó jegyei, akkor eláshatja magát:)
2010. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te még a régi rendszerben tanulsz vagy az újban, de most már az államilag finanszírozott státusz csak 1 évig él. Utána átlagtól függ a dolog. Tehát, ha a középiskolai anyagot nem sikerült megtanulnia (függetlenül attól, hogy érdekelte-e az anyag) jelesre, akkor én személy szerint elég kevés esélyt látok arra, hogy majd az egyetemen meg tud tanulni ilyen mennyiségű anyagot olyan szinten, hogy államis maradhasson. Mert kizárt, hogy az orvosin minden tantárgy fogja érdekelni. Én gyakorlatias ember lévén nem kezdeném el úgy az egyetemet ha nem biztos, hogy be tudom fejezni. Másképpen látjuk, ennyi az egész.
2010. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Még talán annyit tennék hozzá, hogy a szülők talán nem is azért próbálták a műszaki irányba terelni mert nem akarják, hogy orvos legyen. Talán egyszerűen már akkor tudták, hogy nem fognak tudni havi 50-100ezer Ft-ot költeni a gyerekre, hogy meg tudja venni félévenként a könyveket, tudja fizetni a kolit/albit és még enni is tudjon valamit. Talán ezért próbálták más irányba terelni. De ezt mindenképpen velük kellene megbeszélni és minél előbb, hogy úgy tudjon készülni a diák.
2010. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Igen új rendszerben vagyok:) Minket is ijesztgetnek, hogy a legrosszabb átlagú x embert átteszik fizetősre. De úgy tudom, lehet költségcsökkentést kérni pl. Vagy ha nagyon nem megy, átmegy passzív félévre, és behozza a lemaradását. Nem szabad így hozzáállni, hogy nem fog menni:) Tenni kell érte és kész:)

A könyvekhez pedig még annyit: Az a legjobb, ha az ember meg tudja magának venni a könyveket. De ha nincs rá lehetősége, még akkor is van egy csomó lehetőség. Pl. atlaszokat meg lehet találni a neten, lehet használt könyveket venni, könyvtárba menni, fénymásoltatni:) Pl. a 6ezer forintos könyv fénymásolva csak 1300-1400 forint.

Szegeden szerencsére kapunk jegyzettámogatást is:) (Évente 13500 Ft) + ingyen bérletet.

Persze a lakhelyet, az étkezést, az utazást fizetni kell, de azt a műszaki egyeteknél is:)


Nah jó kis fórumot csináltunk a kérdésből, a kérdező meg eltűnt:D Remélem azért le tudja szűrni a hasznos infókat a válaszokból:)

2010. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Köszi, a debrecenire gondoltam én is, mert nyíregyházi vagyok, amúgy pedig CSAK azt tanulom ami érdekel, ezalatt azt értem, hogy a dísztantárgyakat hanyagolom...


Két nyelvvizsga az 2x50 pontként számít? Mert angol felső és holland közép van egyenlőre, de nem állnék meg ennyinél...


Húhh...durva a felvételi követelmény


de a lényeg, igen, középiskolás vagyok, 11-es, de a szüleim meg vannak veszve a mérnökivel, és pont ez a baj, nagyon hosszú idő mire elvégezném az orvosit és nem akarok éveket kihagyni, hogy legyen pénz, az állam sír, hogy nincs orvos, ilyen árak mellett nem csodálkozom...


Még egy lehetőség:a külföldi tanulási lehetőségek, vélemények?


ui.:tanulmányi eredményeim pontosítva(történelem, irodalom, nyelvtan, nyelv, matematika) azaz az érettségi tárgyaim:

9.:2.8

10.:2.9

11.félév.:4.9

11.év vége.:valószínüleg ugyanez lesz:4.9


és végül még egyszer:külföldön olcsóbb lenne a tanulás mint Magyarországon?


és végül utoljára, ez milyen megoldás lenne:

okj-n elvigzem a szakmát és a teknikusit, 2 évig meló aztán 20 évesen kezdeném az orvosit, ígya szüleimmel maradhatnék és megfelelő háttér lenne a pénzhez jutáshoz, de ez nem hátrány-e, hogy 2 évet kések?

2010. márc. 12. 19:26
 18/32 anonim ***** válasza:

Akármennyi nyelvvizsgát csinálsz, az max 50 pontot ér. De állítólag le fogják csökkenteni 40-re. De ezt nem tudom mikor vezetik be.

Emelt mindenféleképpen kell, anélkül nem mehetsz. Az emelttel és a nyelvvizsgával pedig meg van a max pluszpontod (még akkor is, ha lecsökkentik 40-re, mert emeltért jár 40, plusz a nyelvvizsgákért 40 v 50, de max csak 80 lehet).

A 4,9-es jó eredmény, de inkább úgy írd le, hogy milyen jegyed volt magyarból, matekból, nyelvből, töriből. És válassz mellé vmi olyat, ami ötös, mert a választott év végi tárgynak nem kell megegyeznie az érettségi tárggyal. (Pl. bioszból érettségizel, de ötödik év végi jegyként a tesit nézik).


A magyar orvosi egyetemek európai színvonalban jók és valószínűleg olcsók is. Nem véletlen tanul itt ennyi külföldi. (Nálunk pl majdnem annyi külföldi van, mint magyar). Külföldön csak fizetősre mehetnél, az pedig tuti drágább, mint itthon (Magyarországon kb 1 millió/félév, külföldön tehát még ennél is drágább). Az a legjobb, ha felvesznek állami támogatottra. Akkor tényleg csak meg kell élni vmiből, meg könyveket venni.

A 2 éves OKJ sem rossz ötlet (bár én csak akkor mentem volna OKJ-re ha elsőre nem vesznek fel orvosira). Azért jó mert nem fogynak vele a féléveid, de mégsem csak otthon ülsz, közben tudsz készülni is az érettségire.

20 évesen amúgy nem késő elkezdeni, az a két év ide vagy oda már nem sokat számít. Rengeteg évfolyamtársam van 20 felett (legtöbben azért, mert nem vették fel őket elsőre)

Sőt, van 25 éves is. Első félévben fokon láttam még egy harmincas nőcit is, de második félévre eltűnt:D

2010. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Még felvehetnek! A pontokat egyébként úgy is lehet számolni,hogy a két tárgyat amit az orvosin néznek-biológiát és fizikát/kémiát megcsinálod jól emelt szintem.

Pl tegyük fel,hogy a biológiát 90%-ra,fizikát 100%-ra csinálod.Ezeket összeadod,beszorzod kettővel és hozzádsz még 80 pontot(ugyanis a biol.emelt 40pont és a fizika emelet is) Így jelen esetben 460 pont jön ki

2010. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
jaj most nézem hogy van nyelvizsgád,akkor már van sok plusz pontod...50pont a felső,35 a középfok.Akkor úgy pluszpontokat már nem tudsz szerezni hiába elmeltezel,max.80 pluszpontot kaphat az ember,neked meg van 85,de akkor is csak 80-at néznek.A fenti pontszámítást egyébként duplázos pontszámításnak hívják,és középszinten is csinálhatod a két tárgyból az érettségit,úgy is lehet duplázni.Bár úgy tudom,orvosira most kötelező 1 emelt szint vagy biol.ból vagy fizikából/kémiából
2010. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!