Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha érteni...

Mit csináljak ha érteni szeretném a matekot főiskolán?

Figyelt kérdés

Főiskolán vagyok (Gamf) most van a 2.hét más a tempó az érezhető, matekból végig is vettük a komplex számokat.


A definiciókat meg kell tanulni a feladatokat meg megtudom csinálni azokkal nincs gond.


Azt nem tudom h mire jó ez?

Azt látom már h itt csak elmondanak dolgokat de hogy lehetne ez egy kerek egész ?

Esetleg valamilyen könyvet kéne mellé olvasni?

Kb mint annó a másod fokú egyenletek értettem őket meg tudtam őket csinálni de nem tudom hogy mire/miért jók?


Pl koordináta geometria az érthető már a CNC-s ismereteimnek hála h miért is szükséges jó az.


2015. szept. 9. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
:D Egy picit naívan hangzik a kérdés. Az egész iskola végén is azt fogod érezni, hogy "oké, megcsináltam, de ez mire jó"? Sok tárgy csak arra, hogy legyen munkahelye a tanárnak, és most nem rosszindulatú vagyok, hanem realista. Második sulimat végzem, lassan meg is vagyok vele, és bátran mondhatom, hogy semmi közük az élethez. Ez elmélet. Haszna nagyon kevés. A valóságban, majd amikor munkahelyen betanulsz, na ott majd életképes a kérdés, hogy "és ez mire jó". Suliban? Nemigen van értelme feltenni, csak csalódsz.
2015. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezért jó ez a magyar oktatás,nálunk is matek bsc-n 3. félévben még szinte fogalmam sem volt hogy mire használjam amit tanultam(max ilyen mondvacsinált alkalmazások,ahol minden szép és kerek)

ha alkalmazni is fogod amit tanulsz azt is pár hónappal/évvel később akkor,amikor már elfelejtetted mert folyamatosan nyomják könyv számra az anyagot

2015. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!