Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két évvel ezelőtt elkezdtem...

Két évvel ezelőtt elkezdtem az egyetemet, sikeresen 4,2 átlaggal zártam a félévet, de ki kellett iratkoznom az egyetemről. A kérdésem a következő ; ha szeretnék visszaíratkozni, hogyan tudok? Illetve kell írnom valamit ; felmérő, különbözeti?!

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz visszairatkozni, ha már egyszer kiiratkoztál. Az egyetlen megoldás, hogy újrafelvételizel, a jelenlegi követelmények szerint, és ha felvesznek, az első félévben megcsinált tárgyaidat lehet, hogy el tudod fogadtatni, és nem kell őket újra megcsinálnod. De ez csak akkor érvényes, ha nem változott nagyon a mintatanterv.
2015. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen lehetőség. Újrafelvételi van és ha szeretnéd, kreditelismertetés. De olyan nincs, hogy meggondoltam magam, vegyetek vissza. Ez nem így működik.
2015. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És így várnom kell még egy évet a következő felvételiidőszakig?
2015. szept. 14. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha keresztfélévben is indul a képzés, akkor nem, felvételizhetsz most november 15-ig, majd jövő februárban kezdődnek a tanulmányok. De ez ritka. Szóval valószínű, hogy a jövő február 15-én záruló jelentkezési időszakban tudsz jelentkezni, és jövő szeptembertől kezdheted újra.
2015. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehettem volna körültekintőbb. Elfogadom hogy ez a bürokratikus eljárás, de ha belegondolok, várok egy évet, felvesznek tegyük fel az összes kurzusomat elfogadják, nem kell vizsgáznom, akkor durván kijelentve fél évig nem lesz dolgom az egyetemen. Másfél évig semmi dolgom ( vagy egy évig, ez már mindegy ezen helyzetben) én sem leszek fiatalabb, és főleg, hogy jelen pillanatban nincs más tervem kilátásban, most elkeseredtem egy csöppet.
2015. szept. 14. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd másik oldalról: az idő így is úgy is el fog telni. A kérdés az, hogy 5 év múlva diplomás leszel-e vagy sem? Mert el fog telni az az 5 év is, meg 10 is. Sok idő, igen, de ki lehet használni és el is lehet pocsékolni a semmire.


Ha elismerik a tárgyaidat, jó eséllyel fel tudod venni az azokra épülőket is, így pici időt azért megtakaríthatsz, iskolája válogatja.

2015. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a következő másfél évet remekül fel tudod használni nyelvtanulásra, a munkaerőpiacon is keresettebb, akinek egy vagy két nyelvből stabil tudása van.
2015. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!