Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a matek érettsé...

Mennyire nehéz a matek érettségi? Illetva a tanár tud segíteni?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök és a matektól félek a legjobban.Mindíg 2-es,3-as voltam matekból.Középiskolában inkább 2-es.Esetleg,ha a tapasztalataitokat el tudnátok mondani azt megköszönném.

2015. szept. 13. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Oktatási Hivatal honlapjáról le tudod tölteni a korábbi évek feladatsorait, megoldókulccsal együtt, így meg tudod állapítani te magad is, mennyire nehéz számodra a matek érettségi. Nézegesd és töltsd ki a feladatokat, így kiderül, mennyire megy, milyen szinten vagy most, és mik azok a témakörök, feladattípusok, amik nem mennek jól.

A kérdésedből nem derül ki, hogy most hány éves vagy, és iskolába jársz-e még, vagy magadtól készülsz az érettségire. Milyen segítségre gondolsz a tanártól? Fel tud készíteni elvileg, gyakorlatilag nem minden tanárnak vannak ehhez megfelelő képességei, viszont az érettségin nem tud segíteni, az csalás.

2015. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én tavaly érettségiztem,74% lett.

sokat kell gyakorolni a régi feladatsorokat! vannak típus feladatok amikre lehet számítani, ha ezeket jól begyakorlod akkor nem érhet nagy meglepetés.persze mindig vannak újítások,vagy bonyolítások. de alapvetően meg lehet csinálni,de ehhez az kell,hogy a főbb témakörökből oldj meg sok feladatot.

rutin nélkül nem fog menni pl 12 feladatot megoldani 45 perc alatt..ehhez tényleg kell gyakorlat,hogy mit keress a függvény táblában pl.meg ismerni kell jól a számológéped!

2015. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

én a studium generale oldaláról a matek szekcióról gyakoroltam. itt külön vannak témakörönként az eddigi érettségi feladatok!

sztem magántanár felesleges,többet ér ha leülsz és begyakorlod. de vannak nehéz anyagrészek,ezeknél lehet jól jön a tanári magyarázat,de azon hogy utána ne felejtsd el és tudd alkalmazni,más nem tud segíteni rajtad kívül

2015. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak az a cél, hogy meglegyen akkor nem kell félni, mert az a szint könnyű, tanulni sem kell nagyon rá.
2015. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Továbbtanulni nem szándékozom,Szóval az a cél,hogy meglegyen.
2015. szept. 13. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!