Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A fizika érettségi mennyire...

A fizika érettségi mennyire nehéz? Sokat kell rá készülni?

Figyelt kérdés

(Végzős diák vagyok egy középiskolában.)

Sajnos idén nem indult se emelt, se közép fizika fakultáció az iskolámban, viszont fizikából szeretnék érettségizni. A rendes fizika órák pedig nem hiszem, hogy nagyon felkészítenének rá.

A kérdésem az, hogy egy 5-ös fizika érettségi mennyi felkészülést igényel?



2015. szept. 15. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy emelt vagy középszinten szeretnéd csinálni. Aki átlátja a feladatokat, és tisztában van az alapvető fizikai fogalmakkal, amiket akár egy gyakorlatias példán is tud látni, annak egyáltalán nem nehéz. Én azt javaslom hogy az előző évi össze fizika érettségit csináld meg, mert bizonyos tematikára épülnek a feladatok, és ha megcsinálod ezeket akkor kb nagyon új meg más színvonalú feladatokra nem kell számítanod. Emelt szinten persze jóval tágabb tudás kell. Amit még javaslok hogy az oktatási hivatal mindg közzé teszi a vizsgakövetelményeket, szóval azokat tudod akkor nem érhet meglepetés. Személyes véleményem szerint meg a középszintű simán teljesíthető 5-re, az emelt is, de oda azért nem kevés szorgalom kell. Én emelteztem és 84% lett, vagyis nem lehetetlen semmi.


Remélem segíthettem.

2015. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Középszintre szeretnék menni. Igazából a felvételi miatt lenne szükséges.

Akiket eddig kérdeztem, azok szintén azt javasolták, hogy csináljak fizika példákat.

Köszönöm a válaszodat!

2015. okt. 14. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!