Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olvassa ezt egy nyomozó, aki...

Olvassa ezt egy nyomozó, aki válaszolna a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnek a bűnügyi nyomozás világa iránt. Egy bűnügyi nyomozó leírná a tapasztalatait a kérdésemmel kapcsolatban, vagy egy annak tanuló diák írna véleményt? (Tudom, hogy van 1001 ilyen kérdés, de én friss, ropogós tapasztalatokra lennék kíváncsi. :) )


1. Miből áll egy átlagos munkanapod?

2. (Körülbelül) Mennyi szabadidőd van hétköznaponként és hétvégenként?

3. Hallottam arról, hogy a nyomozókat szokták a családjukkal fenyegetni, zsarolni. Ez igaz? Ha igen, mit teszel ilyenkor?

4. Milyen iskolákban tanultál, esetleg milyen képzést végeztél el?

5. Mielőtt nyomozó lettél, voltál például járőr? Végig kellett menned a 'szamárlétrán'?

6. Mennyit keresel/kerestél amikor szolgálatba álltál, mint nyomozó, és mennyit jó pár évvel később, mikor már elmondhattad magadról, hogy sokéves tapasztalattal rendelkezel? Kényelmesen el tudod magad és a környezetedet tartani? (gondolok itt például a családra)

7. Élvezed a munkádat?

8. Ha visszamehetnél a múltba, akkor is a nyomozói pályát választanád?


A válasz(oka)t előre is köszönöm! :) (Remélem senkit nem idegesít a tegeződés. Úgy gondoltam, így egyszerűbb a kommunikáció.)



2015. szept. 16. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Irodai meló,papírmunka a 70%-a.

2. Változó,van hogy sok,de mostanában... :(

3. Igaz,de ezt írmagjában le kell rendezni! Bxott keményen!

4. Rendőrtiszti.Gimi.Küzdősport (kempo,judo).

5. Tisztként kezdtem a fősuliból kijövet.

6. Átlag.

7. Nem,sok a szenny és kevés a lehetőség a takarítására.

8. Nem!!! Inkább jogi vonal.

8.

2015. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Édesapám a nyomozó, de leírom helyette én.


1. Valóban sok papírmunka. Nagyon.

2. Hazajön, azt csinál, amit szeretne. Ha ügyeletes, akkor viszont éjjel is kell mennie sokszor, van, hogy másik városba is áthívják. Illetve akkor kell még sürgősn beugrania, amikor valami extra vészhelyzet van.

3. Hát, minket még senki sem fenyegetett, pedig apukám elég magas rangú, és komolyabb, nagy média-visszhangú ügyben is dolgozott.

4. Gépészeti szakközépbe járt, aztán mérnökit is elvégzett, végül a rendőrtisztit.

5. Ő nem volt járőr előtte, de "aktakukac" igen.

6. Nem tudom, hogy az elején mennyit keresett, de 25 év után igen jó keres, szerencsésnek mondja magát.

7. Szerintem szeret itt dolgozni, de néha tesz olyan megjegyzéseket, amiből kiderül, hogy van pár ügy, ami megviseli. Pl ha egy régebbi gyilkosság helyszínén elsétálunk, akkor mindig megemlíti, hogy szegény srác, csak 20 éves volt.

8. Szerintem nem ezt választaná. Jogász szeretett volna lenni, de nem volt meg hozzá a családi hátterük.

2015. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. szept. 16. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!