Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leírná valaki, hogyan is...

Leírná valaki, hogyan is zajlik a központi felvételi?

Figyelt kérdés
Most 8-os vagyok és nem nagyon tudom, hogy hagyon is működik ez, nagyon nagy segitség lenne ha valaki leírná nekem részletesen.

2015. szept. 16. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Írsz 2 dolgozatot, egyet magyarból, egyet matekból és kész. Aztán van valami alapszintű szóbeli, ahova majd visszahívnak abba a suliba, ahova megfeleltél.
2015. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ugy először is jó ha elmész a nyilt napokra. Majd valószínűleg kapsze gy papírt hogy beleegyezel a központi irásbeli dolgozatba. Ennek 2 része van: egy matek és egy magyar. Igazából olyan mint egy nagy témazáró doga. Néhány suli kér szóbelit is. Igazából ugyan az csak szóban. De van amelyik iskola csak elbeszélgetésre hív be de ezt az iskola honlapján közlik. Nem kell miatta agódni nekem is tök hamar meg volt. (most 9.-es vagyok) Ezután majd küldik a levelet a felvételrő vagy az elutasításről (ha tényleg nagyon szeretnéd azt a sulit és úgy gondolod hogy végig tudod csinálni akkor fellebbezz.Én is így jutottam be a sulimba és azóta sem bántam meg).

Hát nagyából ennyi még talán annyit tudok tanácsolni hogy min. 3 és max 6 sulit jelölj meg az bőven elég. (én 3-mat jelöltem meg a 2.-ra vettek fel de fellebztem és felvettek az elsőre) Soksikert! ha van még kérdésed vagy ki hagytam volna valamit írj, szívesen válaszolok!

2015. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt az átfogó választ! Szerintem mindent almondhattál.

Még azt szeretném kérezni, hogy mennyire könnyű bejutni a kívánt gimibe, én a Budaörsi Illyésbe mennék.

2015. szept. 19. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!