Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 11. félévtől...

Szerintetek 11. félévtől érdemes átmenni egy másik (erősebb) iskolába?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretem az osztályomat és már régóta gondolkodom ezen. Csak ugye már csak másfél év maradna az iskolából.

Kisvárosban lakom és itt is járok iskolába, 5 percnyire van a suli könnyű dolgom van. Ellenben ha átmennék 40 perces buszutam lenne minden reggel, ezt is meg kell majd szokni. Új emberek/osztálytársak/tanárok..

Nagy változás lenne.

De nem szeretem ezt a fajta életemet ami most van. Sokkal jobban bejön az a városi dolog.. szóval igazából az lett volna a legjobb ha ott kezdem az iskolát, de sajnos akkor még nem gondoltam ebbe bele.

Tanulmányaimról annyit, hogy nem vagyok rossz tanuló, de annyira jó sem. Ami érdekel azt tanulom és szeretem is (angol, töri, magyar) de az ilyen természettudomány.. nem visz rá semmi hogy azt tanuljam.


A véleményetekre vagyok kíváncsi :)

Válaszokat köszi :)



2015. szept. 18. 13:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Gimiből gimibe. Nincs külömbözeti.
2015. szept. 18. 13:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Át kellene gondolni, hogy pontosan miért is mész át a másik gimibe? Valóban olyan könnyen átvesznek? Szüleiddel is nyilván meg kell beszélni. Azt nem tartom olyan nagy különbségnek, hogy 40 perc alatt érsz be, a legtöbb iskolás megteszi ugyanezt az utat minden nap, bár tény, hogy kényelmesebb ha a házatok mellett van a suli, de unalmassá is teheti a hétköznapokat.
2015. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, a seggelős tárgyakat szereted, amin gondolkozni kell azt nem, nem is tanulod. Nyilván most se vagy az átlag felett belőlük. Egy erősebb suliban akkorát rontanál, hogy akár még a továbbtanulási terveidet is újra kellene gondolni.


Az meg, hogy nem szereted az osztályodat, szerinted ilyen idős korban, amikor mindenkiről gyártják a sztereotípiákat könnyű lenne beilleszkedni? Egyáltalán nem. Másrészt, két hete indult a suli. Ez inkább csak nyárutói gyereksírás nem?

2015. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Seggelős tantárgyak, ez részben igaz, csak az a kár, hogy nem seggelek :D :D Családi örökség, matekból anya is és apa is kinlódott. Kémia, fizika alapja meg a matek (számítások).

Anyáék is tudják, támogatnak, mert ők is látják, hogy egy rossz osztályban vagyok.

Nem, nem a nyár utóhatása, sosem szerettem az osztályomat és az én szintem alatt vannak.

Nem hiszem, hogy nagy nehézség lenne számomra beilleszkedni, nem vagyok egy szerencsétlen, nyomi típus. Mondhatnám, hogy népszerű vagyok.

2015. szept. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!