Szerintetek mi az, amit érdemes lenne gimnázium után folytatni?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából merre lenne jó továbbtanulni, ebben a bizonytalan világban semmilyen munkáról nem tudom elképzelni, hogy "biztos" megélhetést adna. Bármilyen javaslatot szívesen meghallgatok, a tanulmányokkal nincs gond, majdnem kitűnő vagyok(magyar kivételével, amiből sajnos tehetségtelenségem miatt 4-es)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 22. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van rengeteg hiányszakma, amiket ha az ember tanul, akkor akár még fizetnek is neki pénzt. Sajnos ezek kb. a női szabón kívül mind inkább férfi munkák (gondolom nem akarsz asztalos meg villanyszerelő lenni). Egyetemi szakoknál is vannak bőven olyanok, amik biztos megélhetést jelentenek, pl. az informatikai szektor egyértelműen ilyen. Ha nem lennék teljesen humán beállítottságú, tuti, hogy mérnökinformatikusnak mentem volna. Így viszont pszichológus leszek :) Azzal sajnos kevesebb a lehetőség, és soha nem fogok annyit keresni, mint amit egy informatikus kezdőfizetésként kap.


De egyébként nézelődj a felvi.hu honlapon, ott van felsorolva minden létező szak, ezen kívül OKJ-s képzéseket, tanfolyamokat is nézegethetsz. Én amondó vagyok, ha valamiben jó vagy és igazán érdekel, hivatásszinten tudod űzni, akkor nem igazán van akadálya annak, hogy érvényesülni tudj vele.

2015. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Néha gondolkodj el azon, mit csinálsz szívesen. IT területen gyorsan el tudnak helyezkedni a fiatalok, én ezt látom a környezetemben, ez pedig nagyon széles lehetőséget ad. Rövidebb webfejlesztő képzések is vannak, de egyetemre is mehetsz. Emellett nyelvet érdemes még mindenképp tanulni, főleg angolt.

Az egész világ bizonytalan, biztos megélhetést így ne is nagyon várj, mert elmegy a kedved az egésztől:) De persze ne aggódj, én is tök más pályán vagyok mint amit tanultam, de megélek (jól).

2015. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, francia felsőm van már, angol középfokú úton van már :) a probléma inkább az, h nem tudom mit tudnék hivatás szerűen csinálni(gondolom ez már más eredetű probléma)
2015. szept. 22. 20:45
 4/4 goolky válasza:
Érdemes körülnézned a METROPOLITAN főiskolán. Ez a volt BKF! Jó hírű suli, egyre több nagyon jó szakkal, a tőlük megszokotthoz képest még használhatóbb képzésekkel. [link]
2015. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!