Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre kell egyetemet választa...

Jövőre kell egyetemet választanom, de nem tudom hogy egyes szakok közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Villamos, gépész, Informatikus, Ipari termék és formatervező, vagy járműmérnöki szakra szeretnék jelentkezni, de sajnos fogalmam sincs mik a legfontosabb különbségek, hogy melyik szaknál mi a fontos? Hol lehet velük elhelyezkedni?

#egyetem #továbbtanulás #Mérnök szakok
2015. szept. 24. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegyiknél fontos a matek és a fizika különböző területei. Érdemes elolvasnod például felvin az adott szakok leírásait. Ha nagyjából megvan az irány, akkor 2 év után lehet majd "szakosodni", addig bőven kialakul milyen irányba is szeretnél elmozdulni.
2015. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alpaja kb. az összesnek a matek és a fizika. Aztán,hogy melyiknek melyik ága az érdekes azon belül,na az már szak függő. Pl. Villamosmérnök : fizikának szinte kizárólag az elektromosságtan része. Gépész : fizikának a mechanika része , folyadék mechanika , hőtan , és itt is van elektro. Járműmérnök az tulajdonképpen egy specializált gépészmérnök , oda is kell : mechanika, áramlástan , hőtan , elektro.

Formatervezőről , annyit tudok,hogy , ott rengeteget kell rajzolni (kicsit iylen művésziesebb vonal) , persze azért gépészmérnökin is kell becsülettel rajzolni,de itt még többet, és másabbakat is. A többit nem ismerem


egy harmadévés gépész

2015. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hogyha én inkabb infós vonalon szeretnek elhelyezkedni? Ugyanis abbol mar van érettségim viszont abprogramozast annyira nem tudom? Tudom hogy a fizika mindenhol szükséges, de inkabb az infó, programozás nélkül?
2015. szept. 29. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát az info programozás nélkül kb. annyira jó,hogy elemetsz egy általános iskolába rendszergazdának , de leeht még annyira se. Ezek a mérnök info-s szakok pedig tipikusan olyanok,hogy elegedhetetlen a programozás. Mondok egy példét. Egy gépészmérnök megtervezi , hogy egy adott robotkar miylen mozgásokat kell végezzen a térben , milyen goyrsulásai lesznek , milyen sebességei , illetve milyen erőhatások fognak fellépni üzemeltetés közben , és meghatározza a mozgásának a pályáját , leméretezi szilárdságilag a robotkar tartóelemeit , rúedelemeit stb. Utána jöhet mondjuk egy mecahtrós vagy egy villamosmérnök , aki megmondja,hogy az adott gyorsulásokhoz és ezáltal a pálya lekövetéséhez , és számított sebességekhez , milyen feszültségeket , és áramokat kell adni az egyes hajtó villanymotorokra , és ez időben hogyan változik. Nos ezután még valakinek illene megírni a programot , ha már minden ismert,hogy mit akarunk elérni , és itt jöhet egy programozó , mérnök informatikus , ahogy tetszik. Nyílván nem várható el egy programozótól,hogy ő htározza meg a gyorsulásokat , meg egy gépésztől se,hogy ő írja meg még a programot is. De nyilván van erre is példa,hogy valaki emg tud A-Z ig megtervezni mindent , de nem ez a jellemző. Szóval ilyesmikről szólnak ezek a mérnök info-s szakok , nem pedig arról,hogy újra kell tenni a windows-t , mert azt mindenki meg tudja.


2-es voltam

2015. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!