Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El lehet végezni Villamosmérnö...

Nbmester kérdése:

El lehet végezni Villamosmérnök szakot napi 5-8 óra tanulással?

Figyelt kérdés
Sose volt gond a szorgalmammal inkább az adottságaimmal de ezt mindig kompenzáltam sosem tartoztam a legnagyobb zsenik közé napi 3 óra tanulással tudtam csak kitűnő lenni.Azt tudom hogy az egyetem sokkal nehezebb ezért kérdezem hogy el lehet e végezni 8 óra tanulással max?
2015. okt. 2. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyetem teljesen máshogy működik, mint a középiskola, így van, hogy hetekig semmilyen számonkérés nincs, úgymond tanulni sem kell egyik napról a másikra. Vannak pl, zárthelyik, azokra fel kell készülni, vannak vizsgák a vizsgaidőszakban stb. Szaktól, tanártól, tantárgytól is függ persze, de általában nem jellemző az egyik napról másikra való tanulás.
2015. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én gépészmérnök vagyok, sosem voltam kitűnő, az egyetemen napi 4 óra tanulást javasolnak, amiből kb a fele teljesül a valóságban, mert az évfolyam jelentős része csak abból készül hétről hétre amiből röp zh van minden óra első 5 percében (valaki arra sem, na ők az a 3/4 akik nem érik meg a másodévet)

nekünk ez a matek a mecha és az anyagtudomány

tényleg készülni kell, mert ezekből nagyon könnyű lemaradni, de azért nem kell embertelen mennyiségű tanulásokra gondolni, egyszerűen csak rendszeresen foglalkozni kell velük

gondolom villanyon is hasonló a helyzet


összességében egyébként semmivel sem "nehezebb", mint a gimiben kitűnőnek lenni, amit én sosem értem el, de a gépészkarról még nem vágtak ki :)

2015. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ember, aki képes huzamosabb ideig napi 5-8órát tanulni, és szerencsére nincs is olyan terület, ahol erre szükség lenne. Szerintem túlparázod. Nemt udom, ki plántálta beléd, hogy nem vagy képes úgy tanulni, mint bárki más, de ez egy tévhit. Valami, amit a rossz oktatási rendszer belédvert magadról, és elhitted. Napi 5-8 órát dolgozz azon, hogy a saját képességeidbe veted hited erősítsd, és ne ezen gondolkozz!
2015. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

"Szaktól, tanártól, tantárgytól is függ persze, de általában nem jellemző az egyik napról másikra való tanulás."


Ez erre a szakra kifejezetten NEM igaz. Vannak időszakok amikor kevesebbet, vannak, amikor többet kell készülni, de itt igenis szükség van arra, hogy a szorgalmi időszakban naprakész legyen a tudásod, mert kb a 3-4.héttől kezdve qva sok a számonkérés.

2015. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Nálatok lehet, hogy nem igaz, máshol mégis igaz. Ezért írta az illető, egyetemfüggő/tanárfüggő a dolog.


Egyébként ha a Kérdező rendesen bejár az órákra, egyet sem hagy ki, akkor ideje se lesz 5-8 órákat tanulni egy nap, még ha szeretne sem.

2015. okt. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetemtől, szaktól, tanártól, embertől függetlenül sehol sem kell 5-8 órát tanulni. Hát normális vagy, ez kb azt jelentené, hogy elmész suliba, visszaérsz és lefekvésig tanulsz, kb sz..rni sem mehetnél el.

Oké, hogy nehezebb az egyetem, mint a középiskola, de ennyivel nem. A legtöbben igazából egy átlagos héten nem tanulnak ennyit, nem hogy egy nap.

2015. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na de majd úgyis jön valaki, aki megmondja, hogy ez semmi, ő egy órába tanul 8 órát, nemhogy egy nap.
2015. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!