Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra érdemes Történel...

Milyen szakra érdemes Történelem és Biologia emelt érettségivel jelentkezni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem igy kellett volna választanom ganem ugy hogy kinézem mivel szeretnék foglalkozni a jövőben és ugy kiválasztani...de a sulinkba fakultaciót kellett választani egyik napról a masikra...ugy hogy azt se tudom mit szeretnek a jövőben...(szerintem ezzel a nagy többségünk igyvan..) És kötelező a 2 fakt..

Először a töri-magyart akartam választani de ugyis kell egy választott tantárgyból érettségiznem igy lett a biosz (mert a kémiát,fizikát,földrajzot nagyon nemszeretem...) és ha már 2évig normálisan tanulom ezt a két tantárgyat akkor már emeltezni kellene hogy ne csak elpocsekolt idő legyen... A biomérnökin(tudom ehez kellene a matek) és a pszichologián gondolkoztam de oda nagyon nehez bekerülni a magas ponthatár miatt..es csak az állami jöhetne szóba mert a szüleimtől nem várhatom el hogy fizessék nekem a sulit ... Azért majd mindenképpen megfogom probálni hátha sikerülni fog csak majd másik szakot és sulit is megszeretnék jelölni ha pszichologia nemsikerülne hatha azon igen..Mert mindenféle képpen tovább szeretnék tanulni...

17/L



2015. okt. 3. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Két emelt érettségivel nyugodtan jelentkezhetsz államira, meglesz a pontszámod is ha jól sikerül az érettségi. Arra figyelj oda, hogy az érettségid ötös legyen, és olyan 90% körüli..

Emelten akkor kapsz +50pontot ha 45% megvan :)

Ha az időd engedi, és megy annyira, egy nyelvvizsgával feldobhatod az egészet.. bár a két emelt mellett húzós.

Arra viszont nagyon nagyon figyelj hogy ne bukj meg a törin, mert jövőre már új rendszer van... én emiatt mondtam le az emelt törim :(

2015. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tudom mondta a faktostanárunk..de nemcsak az emelt változik hanem a közép szintu is :/ ugyan igy a magyar is fog sajnos..:/

Nyelvizsgázni meg decemberben fogok.. :)

2015. okt. 4. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én is 17 vagyok, 11-es.


Nem szeretnélek megsérteni, csupán segíteni igyekszem. Szerintem nagyon rossz döntést hoztál, mivel ez a két tantárgy egyetlen értelmes karon sem függ össze, tehát ha normális helyre szeretnél bekerülni, az egyiket kell választanod, de ez egyben azt is jelenti, hogy egy másik tantárgyra lenne szükséged az egyetemen, amit ha nem tanultál középiskolában, rád fog szakadni. Még talán nem késő, ha kikönyörgöd, hogy válthass faktot, vagy felveszel egy harmadikat, mert így tényleg nincs sok lehetőséged, minden normális diplomához legalább két tantárgyat kell faktos szinten tanulni középsuliban.

Szerintem a törinek csak magyarral (jog) vagy matekkal (gazdaság, pénzügy) van értelme tanulni, a biosznak pedig kémia nélkül (de igazából fizika nélkül sem) nem sok haszna van, kivéve a pszicho-t, de oda bekerülni meg kb. lehetetlen, tehát szerintem ne építs erre, kivéve ha kb. 475 pontra esélyes vagy. A biomérnökiben nincs is értelme gondolkodnod ezzel a két tantárggyal, az kőkemény fizika-kémia-biológia matekkal és programozással ebből a szempontból undorító szakirány, hogy ,,mindent,, tudni kell.

Egyébként nem kell mindkét tantárgyad erőltetned, nem kötelező faktos tantárgyból emeltezni csak azért, mert felvetted. Elsajátítod a tudást és kész. Én három fakton vagyok (matek-töri-német), szerinted mindegyikből emeltezek, amikor 100 pont a max és van már angol nyelvvizsgám? :D Németből szeretnék nyelvvizsgát, meg töriből emeltezni, és Corvinusra szeretnék menni, ezért vettem fel a matekot, hogy ha nem is emeltezek belőle, mert nem éri meg a pontok miatt, a szükséges tudást elsajátítsam.

Nem szeretném kedvedet szegni, de legalább az irányt el kellene döntened, hogy pl. mat-fiz, biosz-kémia, töri-magyar, matek-töri, stb. és 12-ben eszerint választani egyetemet... Szerintem sírd még át magad valami más faktra, talán még nem késő, de húzni-halasztani semmi értelme, mert jövődet igen nagy mértékben befolyásolhatja a döntés...

Sok sikert!


17/F

2015. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 3. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!