Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, hogy az Kanadába...

Mit tanuljak, hogy az Kanadában is megfelelő legyen?

Figyelt kérdés
Kanadába szeretnék költözni. Most középiskolás vagyok. Milyen egyetemre menjek, ami egy olyan diplomát ad nekem, ami Kanadában is viszonylag hasznos? Humán beállítottságú vagyok, tehát kémia, fizika, matek, informatika ki van húzva sajnos. Azt mondják, jó nyelvérzékem van, és jó kommunikációs kétségem. Rokonaim javasolták az ügyvéd szakmát, mert nagyon alá tudom támasztani a véleményem, de úgy gondolom, hogy az nagyon nehéz. De mindegy. Ti mit javasoltok nekem a fentiek alapján?

2015. okt. 5. 18:28
 1/3 A kérdező kommentje:
*készség, bocsánat.
2015. okt. 5. 18:30
 2/3 Machen ***** válasza:

Magyarországon a magyar jogot fogod tanulni, szóval Kanadában azért bizonyos jogszabályok különbözhetnek és különböznek is.


Egyik ismerősöm sebészként dolgozik kinnt, ő is kb 6 évet várt arra, hogy Kanadában dolgozhasson, ezen kívül minimum 2 éves szakmai gyakorlat kell, illetve megfelelő nyelvvizsga letétele.


Van egy lista ami letölthető, hogy kanadában milyen szakemberek kellenek ill diplomások, menj fel a Kanadai nagykövetség honlapjára, s töltsd le.

2015. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Orvosi dolgokról felesleges az én esetemben beszélni, a jog esetleg, de ahogy mondtad, a magyar jogot ott leszarják, nameg a szakmai gyakorlat... Nem muszály ilyen nagyon magy szakmák legyenek. Pl egy designer vagy valami más szakma a sok közül nem keresett? Mondjuk gondolom van ott azért sok abból is. Nem tudom, csak egy példa volt... A www.cic.gc.ca-ra gondolsz?
2015. okt. 5. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!