Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olvassa ezt egy geofizikus,...

Olvassa ezt egy geofizikus, aki válaszolna a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok.

Mivel szeretem a földrajzot, a fizikát, az informatikát és a biológiát - 5-ös vagyok belőlük, akárcsak kémiából (gondoltam ezt is ideírom, mert szükséges az egyetemen), és matematikából is megvan az erős 4-es - arra gondoltam, hogy a geofizika épp hozzám illő szak lenne.

Na, de: felvetődött pár kérdés is bennem, ami igen fontos (lehet). Egy geofizikus, vagy annak tanuló diák/hallgató válaszolna a kérdéseimre?


1. Milyen középiskolába járjak, ha azt akarom, hogy minél jobban felkészítsenek az egyetemre?

2. Az ELTE-n kívül (ELTE Természettudományi Kar, Geofizikai Tanszék) van másik ilyen szak Magyarországon?

3. Az egyetemre bekerülni és bent maradni mennyire nehéz? Nagy a túljelentkezés?

4. Az egyetem ösztöndíjjal és anélkül (kollégiummal együtt) átlagosan mennyibe kerül?

5. Mennyit keres egy pályakezdő és egy jó pár év tapasztalattal rendelkező geofizikus átlagosan? (havonta) Kellemesen meg tudsz élni belőle? (Ide a háztartásod tagjainak számát is leírhatod, megköszönöm! :) )

6. Élvezed a munkád?

7. Ha visszamehetnél a múltba, akkor is a geofizikus szakmát választanád?

8. Könnyen el lehet helyezkedni Mo.-n és külföldön geofizikusként?


A válasz(oka)t előre is köszönöm! :) (Remélem senkit nem zavar a tegeződés. Úgy gondoltam, így egyszerűbb a megértés.)



2015. okt. 6. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:

Javítás:

2. Az ELTE-n kívül (ELTE Természettudományi Kar, Geofizikai Tanszék) van másik egyetem Magyarországon, amin van ilyen szak?

2015. okt. 6. 18:36
 2/4 n0sniper válasza:

fhú, ez nagyon sok kérdés így első blikkre .. Na megpróbálok válaszolni rájuk..

Ha te ezt általános iskolásként írtad, elég komoly szakmai elképzeléseid vannak, ez tök jó:

1:középiskola mindegy, olyanba menj, ahhol a fizika és a matek meg a kémia jó, a többit úgyis itt fogod megtanulni ..

2: igen az ELTE-n van meg Miskolcon is. Én Miskolcolra járok (mondjuk olajmérnöknek tanulok.. ) és itt pl mérnöki diplomát fogsz kapni, amíg az ELTEN- nem .. már Bsc-n is ..

3.Bekerülni eddig nem volt nehéz, ahhogy látom szigorítják évről-évre, aminek itt volt az ideje. Bentmaradni más kérédés, senki nem fog helyetted tanulni, ha tanulsz akk nem lesz gond..;)

4: Ösztöndíj.. hát ez eléggé öszettett, tanulménytól függ leginkább, akk lehet kapni szociális támogatást, ha nagyon jó tanuló vagy köztársaságit is, amit mondjuk elég nehéz megszerezni .. Kollégium árak is változnak városról városra, de BP az egyik legdrágább hely, ami csak leht..

5. Mivel olajos vagyok, nem tudom mennyit keresnek pályakezdőként, de pl 1 szénhidrogén kutatással foglalkozó geofizikus supervisor, megkeres napi 500 eurót is akár, Mo-n, ha oylan a megrendelés.. Külföldön igen komoly helyeken lehet dolgozni, folyamatosan keres a shell is szakembert.. Meg a MOL is.. de ezekhez a helyekre a legpróbbakat veszik csak fel .. Amúgy nem csinálnak unalmas munkát, de nagyon kemény .. nem lesz családi életed, ha komoly karriert akarsz.. több hónapnyi kemény munka 1-1 megrendelés és napi 12 órűs munka heti 7 napon ..

2015. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Már féltem, hogy nem kapok. :)
2015. okt. 9. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az eltén járok geofizikára, ami egy nagyon szerteágazó tudományág. ha az olaj érdekel, akkor én is Miskolcot ajánlom, bár én nemrég voltam pont a Mol-nál, és tőlünk is keresnek embereket, tehát az olajipar mindkét magyar geofizikus diplomával beszippant, ha jó vagy, de tényleg nagyon profinak kell lenni.


Itt fizika, vagy földtudományi Bsc-ről pályázhatsz geofizikus mesterszakra.

Előbbivel fizikus, utóbbival pedig földtudományi kutató diplomát szerezhetsz első körben geofizikus szakiránnyal.


Ha inkább a tudományos része érdekel, tehát kutatnál tovább, mennél doktorira, tanítanál, MTA-nál helyezkednél el, akkor ELTE, itt kutató geofizikus diplomát kapsz.


Az elhelyezkedés szerintem nem rossz, az előző pár évfolyamból mindenki elhelyezkedett, többen külföldön, többen itthon. Csak ugye valaki nem konkrétan ott, ahol szeretett volna, ettől függetlenül geofizikusként elkezdte a pályáját.

2016. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!