Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen alternatív tanulási...

Milyen alternatív tanulási módok vannak (angol) nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

A közeli könyvtárban vannak olyan hirdetések ahol emeltszintű-re vagy felsőfokú vizsgára felkészülő diákok olcsón vállalnak magántanítást. Vannak jó nyelviskolák is ahol csoportosan lehet tanulni.

Ugyanakkor az ember a saját nyelvi szintjéhez mérve vásárolhat rövid, könnyen értelmezhető angolul megírt regényeket. Azt a pár szót amit nem ért kiírja a szótárba és bemagolja, esetleg ír vele 2-3 egyszerű mondatot.

Fogalmam sincs milyen sűrűn de tudom, hogy szoktak olyan rendezvények lenni bizonyos pubokban ahol összegyűlnek magyar fiatalokra kíváncsi külföldi diákokat.



2015. okt. 7. 15:38
 1/2 A kérdező kommentje:

A következő kérdéseimet nem tudtam leírni:

- Hogyan célszerű tanulni?

Én személy szerint 10 évig tanultam angolt mégsem értem a videókat, a kissé bonyolultabb szövegekhez is folyton fel kell nyitnom a szótárt.

2015. okt. 7. 15:40
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban érdemes tanulni, és úgy a leghatékonyabb is. Skype-os tanulópartnert keresni, olvasni, filmeket nézni, ismerkedni, levelezni, olyasmiket csinálni, ami érdekel, mellesleg nem magyarul. De ez a része részletkérdés. Sokkal fontosabb, hogy érdekeljen, amit csinálsz, és érteni akard, ami történik. És az is nagyonf ontos, hogy ez ne csak egy fellángolás legyen, ne csak heti 1-2 óra, hanem "élj benne". Várd a levelet, izgasson a gondolat, hogy mi lesz a sorozat vége, akard tudni, mit írt a levelezőpartnered, mert kíváncsi vagy rá. A lelkesedés a kulcsa. Azt keresd, ami érdekel, és csináld a lehető leggyakrabban! Skype-on vannak tanárok, Facebook csoportban lelkes tanulni vágyók, stb. Százszor többet érnek, mint akármilyen könyv vagy tanfolyam.
2015. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!