Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most 4 vagyok matematikából...

Ha most 4 vagyok matematikából, van esélyem egy mérnöki szakot elvégezni?

Figyelt kérdés
Szorgalmam az megvan, de ez így elég lehet a diplomához?
2015. okt. 11. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen. Ráadásul az ember idővel változik. Én 18 évesen 3x buktam matekból egyetemen, egyszerűen képtelen voltam felfogni az integrálást. Aztán eltelt jó pár év, felszívtam magam, hogy márpedig akkor is megszerzem a diplomát, és visszairatkoztam. Elsőre sikerült, egész jó eredménnyel, minden ilyen tárgy. Megérett rá az agyam vagy nem is tudom :P :)

Légy szorgalmas, akart tudni, keress motivációt, jó fej magántanárt ha szükséges, és aztán nyomás! :)

2015. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen. Én is 4-es voltam középsuliban végig (érettségim mondjuk 5-ösre sikerült mégis..) , de az egyetemi matek az alapjában véve tök más. Ha szorgalmas vagy , és úgy állsz neki,hogy megcsinálod,akkor sikerülni is fog. Sokan szoktak pl. pofára esni hogy ide jönnek "Haha , én középiskolában végig 5-ös voltam matekból" és hasonlók , tanulni meg csesznek , és utána meg zh után nem értik,hogy miért nem sikerült. Míg egy másik,aki leeht csak 3-as volt, de az első órától kezdve végig tanul (mert érzi,hogy tanulás nélkül ez úgyse fog menni) , ő meg ír egy jó zh-t. Tapasztalatból mondom,hogy a második ember típus hamarabb fog diplomát szerezni,mint az első. Mérnöki szakon nincs helye a nagyképűsködésnek, és annak,hogy az ember a múltjából éljen. Itt tiszta lappal kezdhet mindeki, és ha nincs emg az alázat, és a kitartás,akkor nem fog sikerülni elvégezni, mégha valaki végig kitűnő volt középiskolában ,akkor sem, mert az egyetmről visszanézve a középiskolás 5-ös szint alapjában véve egy nagy vicc , mikor itt pl. 50% a kettes , és kb. ehhez is többet kell tnaulni mint középiskolában az 5-öshöz. Egyébként ha ez megnyugtat téged esetleg. Nem a matek lesz a legnehezebb tárgy az egyetemen, de azért nem is szabad félvállról venni, mégpedig azért sem,mert egy csomó tantárgy épül majd rá, és azok az ismeretek amiket ott megszereztél, a többi tantárgynál is kelleni fognak! Sok sikert!
2015. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!