Az egyetemi tanulnivaló mennyivel nehezebb mint pl egy gimiben?

Figyelt kérdés
12.es vagyok, matematika fakton vagyok 5-ös, emelt érettségizek belőle, de az egyetemi matek mennyivel nehezebb pl mérnökin? építészmérnökin gondolkozok, azonban fizika érettségim nem lesz, az egyetemi fizika menniyre nehéz ezen a szakon?

2015. okt. 13. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Sokkal nehezebb.


Nekem kozepsuliban nagyon jol ment a matek, aztan egyetemen gepeszmernokin kokemenyen megszenvedtem, orultem ha megvolt egyaltalan a vizsga.

2015. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
majdnem olyan 1 zh mint 1 érettségi
2015. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
A gimik is azért különbözőek tudnak lenni, ahogy az egyetemek is, oktatók is. Más lesz. Nem volt egyszerű, de ilyen eredménnyel jó lehetsz belőle (az egyetemen minden eredmény jó 2-5 között).
2015. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Műszaki szakközépbe jártam. (átlagosnál talán picit jobb voltam, főleg a szakmai tárgyakból).

Műszaki fősulin a szakközepes mechanikát az első konzultáció második órájának a végére vettük át.

Nem kifejezetten nehéz az anyag, hanem sok.

És sokszor (mindig) begyűrűzöl, hogy nincs elég időd készülni. Főleg építészmérnökin (de építőn és gépészen is) nagyon sok a rajzolni való ami baromira "emészti" az idődet, energiádat.

2015. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Alapvetően összemérhetetlen a kettő. Én fizikus hallgató vagyok, a középiskolás matekot nekünk 1-2 másfélórás előadáson átpörgették ismétlésként, aztán jött az emberes része. Vizsgán a 13 tételből 2 volt a középiskolai része a dolognak. Van olyan mérnökinfós ismerősöm, akinek egy félév matek a középiskola volt újra... (egyébként élmény volt hallgatni, hogy milyen kemény, mert félév alatt veszik át az egész 4 évet..) Én középiskolában 5 év alatt nem tanultam annyit, mint egy elektrodinamika vizsgára.. és ez csak egy tárgy a sok közül. Ezt nem így nem igazán lehet elképzelni, majd ha egyetemista leszel, először jól arcon csap ez a rendszer, aztán megszokod és már csak mosolyogva tekintesz vissza a középiskolai nehézségekre. Ami viszont fontos, hogy nem kell megijedni vagy félni azért, amiért ezt írjuk. Kellő kitartással, türelemmel és munkával menni fog, minden csak hozzáállás kérdése. Meg a mérnökök meglehetősen kevesebb matekot is kapnak, szóval ne aggódj előre.
2015. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

# 5/5 Időpont ma 21:30

Egyetértek veled.

Avval főleg, hogy mérnökin kevesebb a matek, meg is ittam nem egyszer a levét.

Nem egyszer nem az adott tantárggyal (fizika, elektrotechnika) volt a baj, hanem a hiányos matektudással.

A Zh azért úszott el, mert azt ugyan tudtam, hogy hogyan kell kiszámolni de mégsem kaptam jó végeredményt elsőre, mert nem ment "csípőből" a matek.

A vége az lett, hogy elment az idő és a zh is.

2015. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) igazabol rajzolni imadok de tenyleg. foleg epuleteket ezert is akarok mar evekota tervezo epiteszmernok lenni. Meg a matekot is szeretem. A fizika miatt vagyok tanacstalan hogy menjek-e inkabb logisztikara vagy muszaki menedzsernek vagy valami ilyesmi. Szoval ha gimibe voltam alapfuzikan 3as 4es ugy hogy semmit nem tanultam van eselyem?:D
2015. okt. 14. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Az építészen annyira nem veszélyes a fizika. Megtanulható.
2015. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Általános fizika nincs a karon, csak résztudományokkal kell foglalkozni, de ennek középiskolában csak az alapjait tanítják. Bevezetés a tartószerkezet-tervezésbe, statika, szilárdságtan I-II, szilárdságtan alapszigorlat, épületfizika... az első két évben, ezekhez legjobban a szakközepes könyvek és tárgyak passzolnak, de csak az alapok. Mindegyik tanulható, de el lehet hasalni, pláne ha nem tanul az ember könnyen begyűjthet egy-két év csúszást is a sziltan tanszék tárgyaiból.

Matek itt a "leggagyibb" az egyetemen, 4+2 kreditért az első évben, a faktos anyag alapnak nem rossz hozzá, de annál több kell.

Üdv,

egy másodéves BME-s építészhallgató

2015. okt. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én műszaki menedzserre járok. Nyilván nem olyan szinten tanulunk fizikát, mint a mérnökök!! Viszont van nagyon sok egymásraépülő tárgyunk. Matek I (Matek II) -> Fizika -> Elektrotechnika, Mechanika -> Mechatronika -> és szakiránytól függően további műszaki tárgyak.

Illetve további tárgyak ahol a fent írt "alaptárgyakból" szerzett ismereteket kell használni.

2015. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!