Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Az egyetemi tanulnivaló mennyivel nehezebb mint pl egy gimiben?

12.es vagyok, matematika fakton vagyok 5-ös, emelt érettségizek belőle, de az egyetemi matek mennyivel nehezebb pl mérnökin? építészmérnökin gondolkozok, azonban fizika érettségim nem lesz, az egyetemi fizika menniyre nehéz ezen a szakon?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, matematika, egyetem, gimnázium, tanulás, BME, építész

2015. okt. 13. 19:06  Privát üzenet  

A válaszok

Sokkal nehezebb.

Nekem kozepsuliban nagyon jol ment a matek, aztan egyetemen gepeszmernokin kokemenyen megszenvedtem, orultem ha megvolt egyaltalan a vizsga.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2015. okt. 13. 19:10 Privát üzenet
majdnem olyan 1 zh mint 1 érettségi

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2015. okt. 13. 19:14 Privát üzenet
A gimik is azért különbözőek tudnak lenni, ahogy az egyetemek is, oktatók is. Más lesz. Nem volt egyszerű, de ilyen eredménnyel jó lehetsz belőle (az egyetemen minden eredmény jó 2-5 között).

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2015. okt. 13. 19:20 Privát üzenet

Műszaki szakközépbe jártam. (átlagosnál talán picit jobb voltam, főleg a szakmai tárgyakból).

Műszaki fősulin a szakközepes mechanikát az első konzultáció második órájának a végére vettük át.

Nem kifejezetten nehéz az anyag, hanem sok.

És sokszor (mindig) begyűrűzöl, hogy nincs elég időd készülni. Főleg építészmérnökin (de építőn és gépészen is) nagyon sok a rajzolni való ami baromira "emészti" az idődet, energiádat.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2015. okt. 13. 20:59 Privát üzenet
Alapvetően összemérhetetlen a kettő. Én fizikus hallgató vagyok, a középiskolás matekot nekünk 1-2 másfélórás előadáson átpörgették ismétlésként, aztán jött az emberes része. Vizsgán a 13 tételből 2 volt a középiskolai része a dolognak. Van olyan mérnökinfós ismerősöm, akinek egy félév matek a középiskola volt újra... (egyébként élmény volt hallgatni, hogy milyen kemény, mert félév alatt veszik át az egész 4 évet..) Én középiskolában 5 év alatt nem tanultam annyit, mint egy elektrodinamika vizsgára.. és ez csak egy tárgy a sok közül. Ezt nem így nem igazán lehet elképzelni, majd ha egyetemista leszel, először jól arcon csap ez a rendszer, aztán megszokod és már csak mosolyogva tekintesz vissza a középiskolai nehézségekre. Ami viszont fontos, hogy nem kell megijedni vagy félni azért, amiért ezt írjuk. Kellő kitartással, türelemmel és munkával menni fog, minden csak hozzáállás kérdése. Meg a mérnökök meglehetősen kevesebb matekot is kapnak, szóval ne aggódj előre.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2015. okt. 13. 21:30 Privát üzenet

# 5/5 Időpont ma 21:30

Egyetértek veled.

Avval főleg, hogy mérnökin kevesebb a matek, meg is ittam nem egyszer a levét.

Nem egyszer nem az adott tantárggyal (fizika, elektrotechnika) volt a baj, hanem a hiányos matektudással.

A Zh azért úszott el, mert azt ugyan tudtam, hogy hogyan kell kiszámolni de mégsem kaptam jó végeredményt elsőre, mert nem ment "csípőből" a matek.

A vége az lett, hogy elment az idő és a zh is.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2015. okt. 13. 21:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:) igazabol rajzolni imadok de tenyleg. foleg epuleteket ezert is akarok mar evekota tervezo epiteszmernok lenni. Meg a matekot is szeretem. A fizika miatt vagyok tanacstalan hogy menjek-e inkabb logisztikara vagy muszaki menedzsernek vagy valami ilyesmi. Szoval ha gimibe voltam alapfuzikan 3as 4es ugy hogy semmit nem tanultam van eselyem?:D

# 7/10Időpont 2015. okt. 14. 16:30 Privát üzenet
Az építészen annyira nem veszélyes a fizika. Megtanulható.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2015. okt. 14. 16:43 Privát üzenet

Általános fizika nincs a karon, csak résztudományokkal kell foglalkozni, de ennek középiskolában csak az alapjait tanítják. Bevezetés a tartószerkezet-tervezésbe, statika, szilárdságtan I-II, szilárdságtan alapszigorlat, épületfizika... az első két évben, ezekhez legjobban a szakközepes könyvek és tárgyak passzolnak, de csak az alapok. Mindegyik tanulható, de el lehet hasalni, pláne ha nem tanul az ember könnyen begyűjthet egy-két év csúszást is a sziltan tanszék tárgyaiból.

Matek itt a "leggagyibb" az egyetemen, 4+2 kreditért az első évben, a faktos anyag alapnak nem rossz hozzá, de annál több kell.

Üdv,

egy másodéves BME-s építészhallgató

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.
# 9/10Időpont 2015. okt. 14. 23:45 Privát üzenet

Én műszaki menedzserre járok. Nyilván nem olyan szinten tanulunk fizikát, mint a mérnökök!! Viszont van nagyon sok egymásraépülő tárgyunk. Matek I (Matek II) -> Fizika -> Elektrotechnika, Mechanika -> Mechatronika -> és szakiránytól függően további műszaki tárgyak.

Illetve további tárgyak ahol a fent írt "alaptárgyakból" szerzett ismereteket kell használni.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2015. okt. 22. 11:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Csecsemő- és kisgyermeknevelő szakosok, vélemény a szakról? Milyenek az órák, sok a tanulnivaló, pénteken is van tanítás?
Hogyan tanulhatjuk meg könnyen a törit? Mert ilyen magolos és nem szeretnék orákat ülni fölötte amikor van másbol is böven tanulnivalo
A Budapesti V. Keruleti Eotvos gimiben, a humán vagy a nyek. Es osztály tudnátok ajánlani? Nem szeretnem magam agyontanulni se. Hallottam olyanokat is, hogy nagyon sok a...
Egyetemisták! Szeptembertől leszek egyetemista, új város, szülő-mentes közeg, több tanulnivaló, új lapok. Van valami tanácsotok, hogy készüljek fel? Mit kéne csinálnom az elkövetkező 1 hónapban?
Megtörtént-e már az veletek, hogy valamilyen nehéz anyag tanulását vagy olyanét, amit nem különösebben kedveltek addig halogattátok, halasztottátok, amíg végül minden tanulnivaló...
OKJ pincér képzést nehéz elvégezni? úgy gondolom, hogy sok tanulnivaló van?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!