Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy kommunikáció...

Pszichológia vagy kommunikáció és médiatudomány szak lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés
Ezen a kettőn gondolkodok,de azt se nagyon tudom hol tudnék jó képzést kapni. Ha iskolákat mondanátok mindkettőhöz,illetve a véleményeteket hogy melyik lenne hasznosabb elhelyezkedés szempontjából azt megköszönném:D

2015. okt. 31. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichó sok tanulas és hosszú évek, mire jó leszel benne. Alapszak az nulla, a mesterképzés a minimum, amíg el kell jutni. Onnan további szakképzések jönnek. Munka van csak a munakhelyek nem tudnak sokat fizetni. Magánpraxishoz pedig komoly befektetés és kapcsolati rendszer szükséges.


Médiában nem vagyok otthon. De nekem ez mindig olyan rizsának tűnt. Szubjektív érzés, nem megalapozott, szóval ne vedd komolyan.

2015. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem aki a kettő között vacilál, annak egyik sem jó. A pszichológia elhivatottságot kíván, nem egy hobbi szak, különben nem tudsz később elhelyezkedni vele, sem megélni belőle. A kommunikáció meg a legtöbb helyen gyenge színvonalú, de az biztos, hogy nem azt adja, amire szüksége van az embernek, elhelyezkedni vele annyi az esély, mint nélküle.
2015. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy mire odajutsz, el sem fogod tudni hinni, mennyire különbözik, más a kettő és két teljesen külön dolgot fogsz tanulni. Most hiába érdekel mind a kettő..

Ha államira mész, mind a kettőre magas a pont, mivel közkedvelt képzések. Ha igazán érdekelnek, mintatanterveket érdemes végig nézni, azokat fogod tanulni. Érdemes a mesterképzésekben gondolkodni, hogy mire mehetsz az alapszakkal, mert szerencsére a karokon nagy az átfedés, sok mindent lehet utána tanulni egyből, valamihez meg kellenek külön tárgyak, de teljesíthető.

Pszichó: [link]

Média: [link]

(Ezek eltések)

Két eléggé különböző szak ezért is érdemes végiggondolni mi érdekel téged jobban. Az érdeklődés sajnos nem elég, ha nincsen meg hozzá a kellő kompetencia. A pszichó inkább természettudományosabb (anatómia, neurológia), míg a média bölcsész (szociológiás alapok). Kicsit csúnya kategorizálás, de ami muszáj az muszáj. Ha tévedek elnézést, egyiket sem tanulom.

Iskola szempontjából neked kell döntened. Az intézmény presztízse, a távolság, lakás-albérlet kérdése fontos, illetve felvételinél szoktak 1-2 pont különbségek lenni, de mára már ha jól tudom meg vannak a minimum pontok ezeken a szakokon is.

Ha komolyan érdekel bármelyik is, mindegy mennyire büfé szak, vagy sem, mert viheted vele, de nem feltétlen leszel vagyonos Donald Trump. Annyit el kell mondanom, hogy általános vélekedésben egy pszichológiát komolyabban lehet venni, mint egy sok mindent átfoglaló médiát, de utóbbival több irányba is elindulhatsz.

A legfontosabb szerintem, hogy magaddal szemben reális elképzeléseid és céljaid legyenek.

19/L (friss egyetemista)

2015. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindkettő nagyon érdekel,mert mindkettőben van olyan ami számomra fontos.

Pszichológia: Érdekel az emberi lélek és szeretnék segíteni másokon. Ez pedig ezzel a szakkal lenne a legjobb.

Kommunikáció és média: Minden nagyképűség nélkül van tehetségem az íráshoz,tanáraim is megmondták így újságírás érdekelne főként. Az elhelyezkedés miatt nem tudok dönteni.

Szóval szerintem az elhivatottságom kellőképpen megvan mindkettőnél. Köszönöm a válaszokat,mentek a zöld kezek várom a továbbiakat:D

2015. okt. 31. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha újságíró lennél, miért mennél kommunikáció szakra. Kb. annyira tanítanak meg írni, mint bármelyik bölcsész szakon, miközben tárgyi tudást, műveltséget alig szedsz magadra. Nem egy kommunikáció szakost ismerek, akinek a jelen eseményekkel (politika, gazdaság stb) kapcsolatos tájékozottsága egy gimnazista szintjén van. Így miről írnak? Inkább végezz el egy szakot, ami ad tudást is (pl. szociológia, politológia, gazdálkodás és menedzsment stb.), az írást mellette fejlesztheted.
2015. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a kommunikáció szak nem fog újságírói álláshoz segíteni.
2015. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kommunikáció nem is,inkább a médiatudomány. Ráadásul nekem több újságíró ismerősöm ezen a szakon végzett és van aki eltudott helyezkedni(valóban nem az összes,aláírom nehéz munkát találni).
2015. nov. 1. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:

"A kommunikáció nem is,inkább a médiatudomány."


- A kettő egy szak...


"Ráadásul nekem több újságíró ismerősöm ezen a szakon végzett és van aki eltudott helyezkedni"


- És előtte nem írtak sehol? Én több újságírót ismerek, akinek csak a papír kellett, igaz, akkor egy OKJ is elég.

És hidd el, sokkal több újságíró van, aki nem végezte el ezt a szakot.

2015. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az egyikről tudom,hogy nem írt előtte sehol elvégezte a sulit és el tudott helyezkedni. De hát nagy szerencse is kell hozzá meg az már régebben volt.
2015. nov. 1. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!