Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a mérnökinforma...

Mennyire nehéz a mérnökinformatikai kar? ( BME, Óbudai, Pannon)

Figyelt kérdés

Utolsó éves gimnazista vagyok és szeretnél több információt megtudni erről a karról. Faktjaim : Matek ( 5-ös vagyok belőle ) , Fizika ( 4-5 , de inkább 4-es felé hajlik). Főbb kérdéseim: Matek, Fizika mennyire nehéz? Milyen könyveket tudnátok ajánlani egyetemes matekra?

Programozást, hogy oktatják? Vannak-e beugrók? PE-n milyen szintű az oktatás?


Kérlek válaszotokat jobban fejtsétek ki , ezzel tudtok segíteni!


Előre is Köszönöm a válaszotokat!



2015. okt. 31. 20:36
 1/5 Sidel ***** válasza:

Először is: nincs olyan, hogy mérnökinformatikai kar. Mérnökinformatikus szak van. A kar megnevezése iskolánként eltérő. BME-n VIK (Villamosmérnöki és Informatikai kar).

Az már jó dolog, ha faktolsz matekból és fizikából. Így nem is lesz olyan nagy gondod a matekos/fizikás tárgyakkal. Nálam azért hiányzott, hogy nem faktoltam fizikából, nem is érettségiztem belőle és utolsó évben egy órám se volt belőle.

Matek: gráfelmélet, deriválás, integrálás, vektor, mátrix, függvényanalízis, sorok sorozatok... könyvet nem tudok ajánlani, én a jegyzeteimből tanultam

Fizika: elektronika, elektrosztatika, optika, mechanika...

Beugrók szoktak lenne, bár programozásnál úgy rémlik csak kisZH-k voltak.

A programozás oktatását az elejéről kezdik, azért nem árt, ha van benne gyakorlatod, mert nulla gyakorlattal jó pár órát is eltölthetsz egy amúgy egyszerű feladattal. Bár lehet én voltam csak ennyire béna hozzá...

(BME-s mérnökinfo-ról beszéltem)

2015. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sidel ***** válasza:
Az angolra pedig gyúrj rá. Egyetem alatt nehezebb lesz időt szakítani angolórákra és nem árt, ha van megfelelő alapod, mert ugye szakmai nyelv... vannak információk, amik a neten is csak angolul lelhetők fel és nálunk is vannak olyan órák, ahol angol nyelvű diákat vetítenek le.
2015. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Angolból TELC B2 van. Tavasszal megyek C1-re.Szerinted mennyivel komplexebb feladatok vannak matekból , mint például anno nálad matek fakton? Pár matek tanár a gimimben megállás nélkül ijesztget, hogy vért fogok pisilni majd... Meg mérnökinformatikusnak csak vérbeli gyíkok mennek. Természetesen ezzel nem értek egyet , de olyan személyek véleményét is szeretném tudni akik benne élnek.
2015. nov. 1. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Tök mindegy milyen nyelvvizsga papírod van. Az a fontos, hogy tudsz-e angolul, mert kb minden tananyag angolul van.


Miskolci mérnökinfóról tudok beszélni ha érdekel

2015. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Privátban írtam és tudom használni az angolt :)
2015. nov. 1. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!