Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Segítség!

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, emelt biosz-kémiát akarok tenni. Na most az van hogy 2 éve másból sem áll az életem, csak bioszt-kémiát tanulok, készülök az érettségire mert a SOTE-n szeretnék továbbtanulni. A Szüleim is tisztában voltak ezzel...és most kinyögték, hogy ne is álmodjak az orvosirol, menjek csak a legközelebbi egyetemre(ahol egyébként nincs is olyan szak, ami az érdeklődési körömnek megfelelne). Az az indok hogy messze lennék es ők nem fogják fizetni a koleszomat (koleszos szeretnék lenni) meg a kajámat, mert hogy túl sokba kerül és ők nem fognak megszakadni miattam. Most az a kérdésem, hogy mennyibe kerül Bp.-en az "élet"? És ti a helyemben mit tennétek? Köszi, hogy vegigolvastad. 17\L
2015. nov. 4. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Menjél el a legközelebbi iskolába szakmát tanulni, aztán majd ha 30 év múlva a szüleidnek támogatásra lesz szüksége, leköpheted őket, és megmondhatod, hogy ha nem baszták volna el az életedet, talán tudnád őket támogatni.
2015. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzük nehezen éltek meg, ertheto hogy nem tudják fizetni, én is olcsó koliba lakók Pesten, koli 12ezer, kaja átlagosan 30ezer egy hónapra, bérlet 3500. Szóval olyan olyan ezerből jön ki egy hónap. Én talán azt tudom ajánlani, hogy megirod nagyon jól az érettségit, és egy évig dolgozol, hogy legyen pénzed, nem tudom soten van-e ösztöndíj, én 30at kapot szoctammal együtt az egész jó. Járj utána egy sotestol, ha nincs akkor a munkát ajánlom otthon, nem suli mellett mert orvoson azt esélytelenek tartom. Szokott lenni több városban hazavarunk ösztöndíj, ami olyan félévente 120 ezer forintot jelent. Ez lehet nem lesz elég, ezért a munkára tudok gondolni.
2015. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Budapesten a lakhatás drágább(társasházak esetén a közös költség is), mint vidéken. Minden más ugyannnyiba kerül.

Koliban szerintem tanulni nem lehet, ha albérletbe mész, már szerencsésnek mondhatod magad, ha 50 ezerből kijön a szobád rezsivel. Erre jön még az utazási költség és étkezés ezaz, szóval havi 100 ezer simán kell rá. A sulis könyvekről és egyebekről nem is beszélve. Diákmunkát ugyan tudsz vállalni, de akkor főleg egy orvosi esetén marad majd időd tanulni? Jól gondold meg, hogy bírnád e mindezt lelkileg és fizikailag.

2015. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Lehet, hogy kompromisszumként kiegyezhettek egy közelebbi orvosi egyetemen (már ha ez a választott szak).
2015. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szép, hogy ilyen terveid vannak már ennyi idősen! :) Gratula előre is és kitartást kivánok!

Sajnos sokba fáj az élet Pesten. De jöhetsz úgy is, hogy több lánnyal közösen vesztek ki albit, ami úgy már sokkalta kedvezőbb. Rengeteg egyetemista lakik többedmagával, és igy ugyanannyiba is fájhat, mintha koleszos lennél.


A tandijjal hogy állsz majd előre láthatólag? Milyenek az eredményeid? Be tudsz kerülni államira? Ha jó vagy, igenis tanittassanak, nem értem... 18 éves korodban mehetsz amerre látsz?

Szüleid amúgy melyik szakot ajánlják neked? Az a baj, hogy sokan félnek szülőként, hogy "elkerülsz" otthonról az egyetem miatt, dehát ez az élet rendje. ELőbb-utóbb fel kell nőnöd. Szerintem innen is fúj a szél... Testvéred van?

N26

2015. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem hiszem, hogy annyira nehezen elnénk meg. Anyu, apu dolgozik mellette gazdálkodnak is, szóval nem gondolnám, hogy annyira nagyon rossz helyzetben lennénk anyagilag.



Nekem a legközelebbi bp.-i orvosi lenne.


És igen, vannak testvéreim, két öcsém. A jegyeim jók, a legtöbb ötös, csak egy vagy kettő négyesem van. Szerintem lenne esélyem bejutni állami támogatott képzésre. Lehet, kedves utolsó válaszoló, hogy az is belejátszik, hogy nem nagyon akarják elfogadni hogy lassan felnövök. Köszi hogy válaszoltatok! Majd még beszélek velük róla, aztán majd lesz valahogy.

2015. nov. 4. 18:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!