Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a vizsgaidőszakban...

Egyetemen a vizsgaidőszakban mennyit tanulnak a hallgatók? Tényleg durvább mint egy érettségi?

Figyelt kérdés

2015. nov. 6. 19:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem igen, tehát 6-10 vizsgád minimum lesz és bár nem az összes rázós, de azért mindig lesz 4-5 tantárgy, ami fingatós lesz és lehet rá tanulni bőven, főleg, ha tanárnak is olyan a hozzáállása.

Meg az, hogy egymás után jönnek majd a bukások aztán azt se tudod majd mire tanulj:D

Ugye másfél hónap a vizsgaidőszak, ami jól hangzik, de ha van 10 vizsgád akkor két hétig mindennap mehetsz, aztán meg mire végzel, már kezdődik előlről, magyarul nem igazán tudsz majd többet készülni, épp ezért érdemes már évközben belehúzni, hogy csak át kelljen nézni.

2015. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

Ezt úgy kérdezed, mintha az érettségi a világ legkomolyabb dolga lenne, pedig valójában egy elhanyagolható nehézségű, valódi ismeretet nem igénylő p0csméregetés. Egyetemi éveim alatt gyakorlatilag körülbelül kettő darab olyan vizsgám volt, amire kevesebbet tanultam, mint a teljes, 5 tárgyas érettségire összesen, minden másra a többszörösét.

Az érettségi konkrétan 3 nap átszellemült tanulást igényel, ha valaki nem fogyatékos.

2015. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

"Egyetemi éveim alatt gyakorlatilag körülbelül kettő darab olyan vizsgám volt, amire kevesebbet tanultam, mint a teljes, 5 tárgyas érettségire összesen, minden másra a többszörösét.

Az érettségi konkrétan 3 nap átszellemült tanulást igényel, ha valaki nem fogyatékos."


Jól van, azért ennyire nem kell a szerepet túljátszani.

Megnézném én, h melyik volt az a szak, ahol olyan tantárgyak voltak, amire 5 tantárgy, 4 évnyi anyaga se ért fel, sőt még meg kellett szorozni 2-vel vagy 3-mal.

Az hogy volt ilyen párszor, elhiszem, de nem az összes 2 kivétellel.

2015. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

az érettségit egy majom is meg tudja írni sajnos egy hármasra, ha az elmber elolvassa akkor négyesre, ha meg 3x is elolvassa, akkot örösre.


Az egyetemi vizsgák nem pont ilyenek, persze iskolánként eltér. én ELTE-TTK-ról tudok nyilatkozni. A kettes alapból 60-70% környékén kezdődik, amihez általában nagyon kemény beugró is van.


A vizsgaidőszakban én folyamatosan tanulok, nem szeretem a gyorstalpalást. így ha valamiből megbukok, és utóvizsgára kell menni, az sem a világ vége.


de erre is igaz, mint mindenre, hogy teher alatt nő a pálma, tehát bele lehet jönni, itt tanul meg az ember tanulni igazán. én is ugyanúgy izgultam érettségi előtt, de most bármelyik vizsgámat elcserélném 5 érettségi tárgyra.

2015. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Pedig igaza van a második válaszolónak. Abban a négy évben volt kismillió számonkérés, mindent 3x átvettünk(a 12 évben). Írásbelin kompetenciát mérnek nem tudást, így arra nem is kell tanulni.


Egyetemen meg van 1 max 2 zh és kész, nem kell óráról órára tanulni

2015. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem is kell tőle nagyon megilyedni. Érettségire tanultam vagy 2 napot, egy vizsgára kb ugyanennyit szoktam. Szigó az igazi szopás
2015. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Jó, ez is igaz, hogy most mit értünk érettségi alatt, meg vizsgaidőszak alatt.

Mert ha kettes érettségiből indulunk ki, felsőben meg szín 5ről beszélünk, bár inkább évfolyamelsőről, akkor előfordulhat az, amit a kettes írt.

Viszont azért, aki összehozott egy szín ötös érettségit, úgy, hogy emeltezett is, azért az nem hiszem, hogy egy vizsgára fog annyit tanulni, hogy 5 meglegyen.

Főleg ez a "2 darab tantárgyam volt, ami bla bla bla..." c nóta felejtős, minden suliban vannak felejtős tantárgyak...

2015. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

mi az . ny átokat hadováltok ti itt össze? egyik fogyatékosabb mint a másik

mit kell szegény kérdezőt befosatni?

mire jársz? elte büfészak? arra csak magolni kell

menj el egy mérnökire, úgy 3,14csán rúgnak ha magolod az anyagot csak úgy füstölsz.

2015. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
4-es vagyok, 7 db érettségi tantárgyam volt, és köztük volt egy emelt. 4,7-es átlaggal zártam, így írtam a válaszomat.
2015. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

még jó, hogy felvételinél nem az átlagot nézik...

ennyi ésszel szabadlábon

2015. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!