Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel vagyok jobb attól,...

Mivel vagyok jobb attól, akinek csak középszintű érettségije van, ha nekem van (legalább) egy emelt szintűm, de összeségében kevesem ponttal rendelkezem?

Figyelt kérdés
márha lehetséges ilyen
2015. nov. 15. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Abban a tárgyban vagy jobb, amiben neked emelt szintű érettségid van. (Vagy abban se biztos, mert egy 90%-os közép lehet, hogy nagyobb tudásra vall, mint egy 42%-os emelt.)
2015. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt úgy mondják helyesen, hogy "Miben/mennyivel vagyok jobb annál"...

Milyen szempontból?

Emberileg semmivel sem vagy jobb, felvételinél viszont jól jön, ha az emelt szintűd jó eredményű. Egy kettes emelt érettséginél viszont nyilván jobb az ötös középszintű.

De nem igazán értem hogy mire vagy kíváncsi, ennek a kérdésnek így semmi értelme.

2015. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat. Nem a „miben” volt a kérdés…


Nem jobb egyikőtök a másiknál, máshol vagytok, mással foglalkoztok, nincs értelme az összehasonlításnak. Nyilván találnál egy csomó olyan dolgot, amiben te vagy a jobb, és olyat is, amiben ő. Egyformán jók vagytok.

2015. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy érti a kérdező, hogy a felvételi során milyen esetekben jár ő jobban. Csak akkor, ha a választott szakodon kötelező az emelt érettségi.
2015. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, a felvételire gondolok.. ahová jelentkezni szeretnék, oda kötelező egy tárgyból emeltet tennem, de az nagy valószínűséggel kevesebb pontot hozna számomra, mint egy középszintű érettségi.. mivel jövőre 300 pont lesz a minimum, ezért szerintem három tárgyból lesz szükséges érettségiznem.. csak két tárgy esetén érvényes a pontduplázás, vagy háromnál is?

(Külföldön tanulok, de Magyarországon kell érettségiznem, ha azt akarok tanulni, amit szeretnék az ottani egyetemek egyikében)

2015. nov. 15. 23:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem egészen érted a pontszámítás lényegét, ezért leírom:


Két fajta számítási mód van.

Nézzük az elsőt, itt 5x100 pontot tudsz elérni - tehát 500 pont a maximum. Így tevődik össze:


1: Öt érettésgi tárgyad átlaga. Az érettségi eredményeidet %-ban fogod megkapni (tehát nekem pl az angol érettségim 90% lett, a töri 83% stb.) Ezeket fogják összeadni és elosztani öttel. Így jön ki egy %-os szám, pl nekem ez 87% lett.


2: Tanulmáni eredményed. A 11 és 12. osztály* évvégi jegyeiből lehet összeszedni. Magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy term.tud. Itt a természettudományos tárgy lehet: biosz, kémia, fizika, földrajz. Azt veszik neked automatikusan alapul, ami a legkedvezőbb (tehát ha bioszból 5-5, de a többiből csak 5-4, akkor neked a bioszt.) (ugye ha mindenből ötös voltál, akkor 2x5x5 pontot gyűjthetsz - ez 50 - az itt elért pontodat duplázzák, így jön ki a 100 pont)

*Fontos, hogy minden tárgy utolsó két évben tanult jegye számít (tehát nekem pl földrajzból kilencedik és tizedik, mert csak abban a két évben volt földrjaz, de fizikából például tizedik és tizenegyedik lett volna.)


3. Egyik választott tárgyad, nekem a töri volt az egyik. Ha emeltet tettél belőle, akkor is csak a %-ot nézik itt (tehát az emelt érettségiért járó 50 pontot nem ezen a jogcímen számolják). Nekem a töri közepem ugye 83%, tehát 83 pont.


4.Nekem a magyar volt a másik felvételi tárgy. (de pl orvosin a biosz és a kémia lett volna) Ugyanaz vonatkozik mint a törire.


5: ezek a pluszpontok. Lehet hátrányos helyzetért, nyelvvizsga (max 40 pontot kaphatsz érte! Egy középfokú 28 pont, 2 középfokú 40 pont. Ha egy felsőfokúd van, az 40 pont. Nem kapod meg nyelvvizsgáért akkor a pluszpontot, ha az egyik felvételi tárgyad is az adott nyelvből van emeleten, mert akkor az emelt érettségiért járó 50 pontot kapod meg.)

Emelt érettségi 50 pontot ér, de csak akkor, ha eléred a 45%-ot.


A másik módszer a duplázás.

itt 2x200 és 1x100 pntod lehet, tehát szintén 500 pont a maximum.

Úgy történik, hogy a két felvételi tárgyad eredményének a százalékát duplázzák (tehát nekem a törit és a magyart), ebből lehet(ne) 400 pontod,ha mindkettő 100%.

Ezek mellé jön a 100 pluszpont, ami ugyanúgy tevődik össze, mint az előző számítási módszernél.


Tehát mindenképpen 5(vagy több tárgyból) lesz érettségid.Ha szerinted emelt nélkül több pontod lesz, akkor csak akkor emeltezz, ha kötelező a szakon.

2015. nov. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Ez egy nagyon részletes leírás, amiért hálás vagyok, de hogy teszteljem, hogy jól fel tudtam-e fogni:

(a pontduplázós lenne a legmegfelelőbb)

Magyarból terveztem emeltet tenni.. tegyük fel, hogy 50%-osra sikerül (csak be kell gyakorolnom a verselemzést meg az ehhez hasonlókat, mert ilyesmit még soha nem csináltam, mivel szakközépbe járok, ahol a magyar szinte csak azért van, hogy legyen).

szóval 50% az ötven pont, ami duplázva 100.


Angol lenne a következő tárgyam középszinten.. ebből vegyünk példának 90%-ot, ami megduplázott pontként 180.


Szóval: magyar+angol+pluszpont, vagyis 100+180+50(mert a magyar az emeltszintű), ami egyenlő 330 pont

2015. nov. 15. 23:50
 8/11 A kérdező kommentje:
+ több ismerősömtől is azt hallottam, hogy kb 20 pluszpontot kaptak, mert 12 évig tanulták a szerb nyelvet (ahogy én is), és ezt nyelvvizsgának számították nekik
2015. nov. 16. 00:13
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
A nyelvvizsgásat nem tudom, de ha kapsz róla okmányt, amivel igazolod a felvételinél, akkor jár a +20 pont. így 35
2015. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
*Így 350 pontod lesz. Hova szeretnél felvételizni, hogy emelt magyar kell? :)
2015. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!