Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász szak levelezőn?

Gyógytornász szak levelezőn?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, van egy érettségim, és idén lesz egy okj-s szakmám, jövőre szeretnék elkezdeni egy főiskolát levelezőn.


A gyógytornászon gondolkodom. Egyáltalán nem vagyok képben, lehetséges egyáltalán levelezőn elvégezni? Kell hozzá valamiféle előképzettsége? Hol éri meg elvégezni?


Esetleg valami más, hasonló szak, amin érdemes elgondolkodnom? Gyógy és sportmasszőrre gondoltam először, de az csak okj-s képzés, nekem pedig fősuli kellene. Nagyon érdekel a biológia, anatómia, gyerekkorom óta sportolok, valami olyasmin gondolkodtam, ahol ezeket kamatoztathatom. Ötlet?


2015. nov. 16. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Tesitanár, sportoktató. De ha szeretnél többnyire idős, beteg emberekkel foglalkozni, és nem bánod, hogy keveset fogsz keresni, akkor a gyógytornász szakma is jó választás.
2015. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam a tesitanárra is, viszont azt is hallottam, hogy nem fizetik meg őket túlságosan, ráadásul iskolánként 1-2 főre van szükség, nem hiszem, hogy könnyű vele elhelyezkedni. De cáfoljon meg valaki, ha nincs igazam.


Sportoktató alatt mire gondolsz? Edző? Az a gond, hogy súlyemelő vagyok. Itthon nem elterjedt, és igény sincs rá... 10-ből 9 ember azt sem tudja mi az, keverik a testépítéssel, erőemeléssel.

2015. nov. 16. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyógytornász szak csak nappalin van!
2015. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez kilőve.
2015. nov. 17. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

minden sportoló így gondolkodik, így ezek eléggé telített szakmák.

Miért nem keresel fizikai munkát, ha jó erőben vagy?

Ha kell a szabadidő is, akkor a legegyszerűbb segédmunkásként alkalmi munkát vállalni. Ide sok tőke kell hosszútávon a szerszámokhoz.

Ha meg gyorsan pénz kell, technikus vagy hegesztő

Ezekkel többet keresnél, mint tanárként, masszőrként.

2015. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!