Esti tagozat mellett munka?

Figyelt kérdés

Nappali tagozaton vagyok érettségizős (3.osztály), és át szeretnék iratkozni estire. Már minden le van szervezve, csak egy valamit nem tudok: a munka.

Még soha nem dolgoztam, diákmunkát se, azt meg pláne nem tudom hogy esti mellett mit lehet és hogyan lehet dolgozni.

Tudom hogy településtől függ de úgy általánosságban kérdezem, ha valaki tud erről bármit, kérem, ossza meg velem!

18/L



2015. nov. 16. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem véletlenül szeretnél dolgozni, de ha a szociális helyzeted megengedi, akkor inkább maradj nappalin és próbálj rugalmas diákmunkát keresni, anno egy osztálytársam is így végezte a munkát. Mert az igazság az, hogy nem sok esélyed van a munkaerőpiacon érettségi nélkül, még a lehetséges diákmunkák is jobbak. Egyébként leginkább pultozás, takarítás, leginkább kisegítő munkák még.


Én azt mondom, hogy ezt gondold végig.

2015. nov. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az esti tagozat pont arra jó, hogy az ember teljes állásban tud dolgozni mellette. Nekem pl. anyukám így szerezte meg az érettségit 40 évesen.

Elég kevés annak az esélye, hogy te 18 évesen, bármilyen munkatapasztalat vagy végzettség nélkül teljes állásban tudnál dolgozni. Diákmunkát pedig esti tagozatosoknak nem adnak, csak nappalin.

2015. nov. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tavaly jelentkeztem már egy munkára és fel is vettek, csak közben kiderült, még nem mehetek estire. Ezért idén próbálkozom.

Muszáj, egyrészt mert érettségi után kell a pénz és nem állunk úgy hogy a szüleim mindent alám rakjanak. Másrészt utálom a nappalit. A városban nem tudok más iskolába menni, ebben meg csak ez az egy érettségis osztály van meg az estis. Lehet hogy koravén vagyok de nekem "ezek" itt gyerekesek, idegesitőek, lekezelőek. Az estiseket meg ismerem, felnőttek, komolyak, nem az van ami itt.

2015. nov. 17. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!